Спеціальні потреби

МЗС України залишається без фінансування


Державна скарбниця України не визнає правомірності підпису Бориса Тарасюка і залишає Міністерство закордонних справ України без фінансування. Експерти прогнозують, що цей конфлікт може закінчитися відставкою міністра. Детальніше про це у розмові Христини Демиденко із київською кореспонденткою Вікторією Сюмар.

ХД: Вікторіє, яка офіційна причина відмови у фінансуванні МЗС?

ВС: Щодо цього питання є різні точки зору. Кабмін досить сухо пояснює це начебто неправильно оформленими документами, які надійшли від МЗС до Державного казначейства. Водночас це виглядає досить дивно, оскільки раніше таких ситуацій в Україні не виникало.

МЗС заявляє, що документи були оформлені правильно, просто Державне казначейство не визнає чинності підпису Бориса Тарасюка, оскільки Кабмін не визнає його чинним міністром. Через це конфлікт набув досить серйозного розвитку і Борис Тарасюк вирішив піти у відпустку. Тому на цей період виконувачем обов’язків буде його перший заступник Володимир Гришко, але і його підпис казначейство відмовляється приймати. Відтак Тарасюк назвав цю ситуацію абсолютно абсурдною.

ХД: Чи означає це, що і українські представництва за кордоном не отримують коштів?

ВС: Тарасюк каже про те, що від цього конфлікту страждають не лише люди у Києві, але й українські представництва за кордоном, що є нонсенсом, оскільки вони представляють цілу державу, а через внутрішні політичні чвари не можуть належно виконувати свою функцію. В Україну будуть прибувати іноземні гості і не відомо, чи МЗС зможе їх приймати, оскільки все це відбувається за кошти приймаючої сторони, але через рахунки Міністерства закордонних справ. Як будуть виходити з цієї ситуації – невідомо, але очевидно, що криза у стосунках уряду і президента загострилася.

ХД: Як може завершитися чергове протистояння між урядом та президентом?

ВС: Питання насправді досить теоретичне, але багато політологів кажуть, що відставка Тарасюка – це питання не основне, а навіть другорядне. Вони кажуть, що ставку на зміну зовнішньої політики України вже зроблено і останні заяви Європейської комісії лише це підтверджують. Тобто Україна тепер знову залишається в перехідній темі і всі заяви про швидку євроатлантичну інтеграцію наразі досить серйозно можуть відкластися в часі – це експерти називають головною проблемою.

XS
SM
MD
LG