Спеціальні потреби

Актуально

Американці охоче вивчають китайські дисципліни

Багато американських студентів всерйоз починають займатися вивченням китайських дисциплін. Сьогодні у понад шестистах американських коледжах та університетах викладають мову мандарин. Освітяни кажуть, що ця тенденція зростає із збільшенням впливу Китаю на міжнародній арені.

Коледж Роллінґс у штаті Флорида – навчальний заклад невеликий за розміром, але з великим баченням. Тунґ Джимунґ, професор Інституту міжнародних досліджень Пекінського університету, викладає у цьому коледжі за програмою академічного обміну. Він каже, що Китай та Сполучені Штати стають найпотужнішими гравцями на міжнародній арені, тому між цими країнами має існувати краще взаєморозуміння.

Китайський навчальний центр при коледжі Роллінґс пропонує студентам 20 дисциплін із мистецтва, культури та економіки Китаю. Через програми академічного та культурного обміну Роллінґс працює з іншими американськими та китайськими навчальними закладами.

Багато студентів починають вивчати мандаринську мову, адже це відкриває для них можливість займатися бізнесом у Китаї чи працювати на американські компанії, які мають проекти у цій країні. Кожного року десятки студентів та викладачів Роллінґса відвідують Китай. Крім того, каже директор коледжу Льюїс Данкен, підтримувати тісні зв’язки з китайськими партнерами їм допомагають останні технологічні досягнення. Класна кімната Шанхайського університету та коледжу можуть бути з’єднані таким чином, що викладати історію Китаю студентам Роллінґзу має змогу професор, не залишаючи стіни університету.

Програми таких коледжів, як Роллінґс, підтримують китайський уряд та Державний департамент США. Наразі у Китаї працюють понад 30 американських навчальних закладів. Тим часом просуванням китайської мови та культури займається Інститут Конфуція, який має партнерів у 23 країнах світу. Професор Джимунґ каже, що Китай, як і Сполучені Штати, для посилення свого впливу у світі обрали підхід так званої “м’якої сили”. Він вважає, що саме таким шляхом можна збудувати міст. Не йдеться про бізнес чи економічні стосунки, а про особисті відносини. Це на зразок розмови двох людей віч-на-віч, яка має початися серед молодого покоління. У буквальному розумінні – у студентських містечках.

Для закладів на зразок Роллінґс, налагодження зв’язків з Китаєм є частиною зусиль посилити свій міжнародний статус. Попри те, що коледж розташований у частині країни із сильним латино-американським впливом, 40% його студентів таки обирають дисципліни, які викладають у Китайському Центрі. А це означає, що американські студенти, на зразок американських бізнесменів, визнають появу на міжнародній арені нової потуги – Китаю.

Всі новини дня

«Українська хоробрість змінює світ», - заявила прем'єр-міністерка Литви на Безпековому форумі у Варшаві. Відео

Під час форуму народу України вручили нагороду «Лицар Свободи». Від імені народу України її отримала перша леді Олена Зеленська.

Український експорт зерна наблизився до довоєнного рівня: репортаж з Одеського порту. Відео

За словами міністра інфраструктури України Олександра Кубракова, через два місяці після підписання Чорноморської зернової ініціативи український експорт зерна наблизився до довоєнного рівня.

Петреус: якби Росія здійснила ядерний удар по Україні, США та союзники, ймовірно, відповіли б знищенням російських сил в Україні. Відео

Колишній директор ЦРУ і генерал армії США у відставці Девід Петреус заявив у вівторок, що якби Росія здійснила ядерний удар по Україні, Сполучені Штати та їхні союзники, ймовірно, відповіли б знищенням російських сил в Україні та, можливо, у Чорному морі.

Чому участь кримських татар у війні проти України вигідна Кремлю - думки експертів. Відео

Правозахисні організації та Генштаб ЗСУ повідомляє, що російська влада в окупованому Криму мобілізує кримських татар. Чи є цифри, скільки людей вже отримали повістки, і чому участь кримських татар у війні проти України вигідна Кремлю - думки експертів.

Сенатори США пропонують передавати Україні конфісковані і заморожені активи Центробанку РФ 

Концерт з приводу незаконної анексії окупованих українських територій, Москва, 30 вересня 2022. REUTERS

Сенатори США від Демократичної та Республіканської партій Шелдон Вайтгауз та Джим Ріш запропонували нову законодавчу ініціативу, спрямовану проти російських еліт, ставленників та олігархів - Russian Elites, Proxies, and Oligarchs Act (REPO Act). Документ пропонує передавати Україні в якості додаткової допомоги конфісковані активи Центробанку Росії та інші суверенні активи РФ.

цілком правильно, щоб ці кошти були арештовані та конфісковані та перепрофільовані... Україні

"За повідомленнями, в усьому світі заморожено російських активів на понад 300 мільярдів доларів. Це значно більше грошей, ніж ті суми, що були вилучені чи конфісковані у російських олігархів. З огляду на винятковість та жорстокість відвертої незаконної війни Росії в Україні, цілком правильно, щоб ці кошти були арештовані, конфісковані та перепрофільовані, щоб допомогти Україні виграти цю війну та відбудувати свою країну", - сказав Ріш.

"Нам потрібно дати чітке повідомлення Володимиру Путіну: продовжуйте ваше жорстоке вторгнення в Україну та отримуйте фінансові наслідки", - сказав Вайтгаус. - "Ці заходи надішлють це повідомлення голосно та чітко".

Серед іншого, законодавча ініціатива закликає дозволити президентові США конфісковувати російські суверенні активи, заморожені у США, створює Фонд підтримки України (Ukraine Support Fund), куди спрямовуватимуть вилучені кошти. Крім того, за пропозицією, Держдепу надаватимуться додаткові ресурси для роботи із партнерами та союзниками за кордоном задля конфіскації додаткових російських суверенних активів в інших країнах.

Раніше "Голос Америки" повідомляв про новий пакет допомоги Україні, що включає HIMARS, артилерію, боєприпаси, протимінний транспорт та польове обладнання. Вашингтон та Київ повідомили, що президенти США Джо Байден та України Володимир Зеленський обговорили це у телефонній розмові.

Байден написав у Twitter, що США "як і раніше готові накласти серйозну плату на будь-яку організацію, яка підтримує так звану анексію Росією" українських територій і продовжуватимуть "об’єднувати світ для підтримки України у захисті своєї демократії."

Зеленський подякував Байдену і народу CША "за сталу оборонну й фінансову підтримку" та повідомив, що вони "обговорили додаткові санкції, ситуацію на полі бою та важливість збереження експорту агропродукції морем".

У РФ сьогодні заявили, що "постачання США озброєнь Україні наближають до небезпечної межі прямого військового зіткнення Росії та НАТО".

Більше

XS
SM
MD
LG