Спеціальні потреби

Буш закликає до радикальних дій в Іраку


Наказ Президента Буша коментарів не потребує: вдатися до всіх можливих дій супроти іранських агентів в Іраку. За словами президента, політика США спрямована на захист коаліційних військ та іракських громадян.

Президент США Джордж Буш запевняє: “Зрозуміло, якщо хтось намагається завдати шкоди нашим військам чи перешкоджати нам у досягненні мети, або ж вбивати мирних іракських громадян, ми їх зупинимо. Наш спільний обов’язок – захистити своїх солдатів та досягти поставленої мети”.

Протягом останніх тижнів американські сили затримали в Північному Іраку п’ятьох іранських посадовців за підозрою в наданні допомоги повстанцям. Іран засудив ці американські рейди та вимагає звільнити своїх громадян. Тим часом Сенат Сполучених Штатів одностайно ухвалив на посаді командувача американських сил в Іраку генерал-лейтенанта Дейвида Петреуса.

Ще перед голосуванням, декілька законодавців висловили занепокоєння з приводу розгорнення в Іраку додаткових двадцяти однієї тисячі військовослужбовців.

Карл Левін сенатор-демократ: “Мене, звісно, непокоїть стратегія, побудована на збільшенні військової присутності, коли експерт за експертом, а відтак і командувач за командувачем, заявляють, що виключно військовими діями проблеми в Іраку не розв’язати”.

Спікер Палати представників США Ненсі Пелосі та інші лідери Конгресу відвідали у п’ятницю Багдад. Вони обговорили поточні проблеми з Прем’єр-міністром аль-Малікі. Пелосі та інші законодавці-демократи виступають проти планів президента стосовно Іраку.

Наступного тижня Сенат має намір оговорити не зобов’язуючу резолюцію, в якій наголошуватиметься, що розгорнення додаткових американських підрозділів у Іраку не сприятиме національним інтересам США.

XS
SM
MD
LG