Спеціальні потреби

Україна може стати членом СОТ цього року


Україна впритул наблизилася до членства у Світовій організації торгівлі. Втім, урядовці визнають, що деякі протиріччя із Киргизстаном та Сполученими Штатами досі не усунуті. І сьогодні Агентство США з міжнародного розвитку оголосило про початок дворічного проекту, який сприятиме адаптації українсьої економіки до вимог СОТ.

Україна – перша серед претендентів на вступ до Світової організації торгівлі і на декілька місяців випереджає Росію. Стати членом СОТ у Києві сподіваються у першому півріччі цього року. Такі прогнози висловив міністр економіки країни Володимир Макуха після спілкування із керівником секретаріату організації Паскалем Ламі.

Щоправда, урядовці додають, деякі перешкоди на шляху до членства залишаються – двосторонній протокол із Киргизстаном досі не підписаний. На заваді також і неврегульований борг з часів розпаду Радянського Союзу. Україна його не визнає, оскільки не хоче створювати небезпечного прецеденту. У Києві побоюються, що з аналогічними претензіями звернуться й інші колиші радянські республіки. У Бішкек надіслали пропозиції щодо врегулювання старої суперечки. Однак відповіді на них досі немає.

Декілька проблемних питань залишаються і в стосунках із Сполученими Штатами. Вашингтон, хоча й підписав двосторонній протокол про доступ на ринки товарів та послуг, наполягає на більшій відкритості для імпорту в Україну м'яса та експорту з неї зерна.

Тим часом Агентство США з міжнародного розвитку оголосило про початок дворічного проекту, який сприятиме адаптації українсьої економіки до вимог СОТ. Про це повідомив директор регіональної місії організації Ерл Гаст. Проект, бюджет якого складає 8 млн доларів, має прискорити інтеграцію України до світової економіки. Він сприятиме ухваленню норм торгівлі, які відповідають вимогам СОТ, а також розвитку малого та середнього бізнесу.

Американські експерти вважають, що після спрощення існуючих складних і заплутаних процедур отримання дозволів на будівництво та землевідведення у цій сфері стане значно менше місця для корупції.

XS
SM
MD
LG