Спеціальні потреби

Тарасюк залишає Кабінет Міністрів України


Борис Тарасюк подав у відставку. Про це міністр закордонних справ України заявив на прес-конференції, яка відбулася у Києві. Своє рішення Тарасюк пояснив тим, що судовий процес стосовно легітимності його перебування на посаді міністра затягується, а невизначеність ситуації призводить до шкоди інтересам держави. Дії з боку Антикризової коаліції, що змусили його до цього кроку, Борис Тарасюк називає розправою.

Борис Тарасюк мав зустріч із президентом, на якій вніс пропозицію про свою відставку. Те, що рішення прийнято саме сьогодні, він пояснив тим, що Шевченківський районний суд Києва у вівторок так і не розглянув по суті справи про його перебування на посаді, перенісши розгляд на 13 лютого. На думку Тарасюка, дії суду свідчать про навмисне затягування процесу. За його словами, продовження цієї ситуації шкодить інтересам держави та дипломатичної служби.

Як підкреслив Тарасюк, в уряді Януковича він працював не тому, що тримався за посаду, а через прагнення відстоювати інтереси держави і реалізувати зовнішній курс Президента Ющенка включно з членством у Європейському Союзі та НАТО.

Борис Тарасюк заявив: “Сьогодні я вважаю неможливим реалізацію своїх посадових функцій через повернення до ручних методів керування державою. Через неугодного керівника ставиться під сумнів діяльність цілої установи і долі тисяч працівників. Я відмовляюсь робити зовнішньополітичне відомство заручником антизаконних дій уряду. Як дипломат з понад 30-річним стажем роботи я не можу дозволити продовжувати ті відверті знущання, через які ми пройшли протягом останніх двох місяців, над дипломатичною службою України і над кожним її представником”.

Як нагадав міністр, урядова коаліція за активної участі Азарова і Табачника всіляко перешкоджала нормальній роботі зовнішньополітичного відомства. Рахунки МЗС блокували, навіть отримання заробітної плати опинилося під загрозою. Внаслідок деструктивних дій деяких урядовців було зірвано низку візитів міністра. Так само зірвано й три бюджетні програми – допомоги закордонному українству, підтримки міжнародного іміджу України та розширення закордонних установ.

“Міністерство позбавили трьох бюджетних програм вартістю 90 мільйонів гривень. Звичайно, це була розправа”, – каже Тарасюк.

За словами Тарасюка, він був і залишається в опозиції до правлячої коаліції з моменту ревізії Універсалу національної єдності. Як він зазначив, саме тоді “антикризовики” почали штурмувати міністра закордонних справ. Екс-міністр підкреслив також, що залишається політиком і главою Народного руху України і всіма силами протидіятиме узурпації влади та поверненню України до авторитаризму.

Як повідомив Тарасюк, президент прийняв його відставку. Що ж до можливих наступників, то за словами екс-міністра, в розмові Віктор Ющенко називав кілька можливих кандидатур.

На думку українських експертів, ймовірними претендентами на цю посаду є Олександр Чалий, Арсеній Яценюк, Петро Порошенко. Як повідомила прес-служба президента, своє подання глава держави зробить у перші дні нової сесії парламенту. Доти ж обов'язки міністра закордонних справ виконуватиме перший заступник Тарасюка Володимир Огризко.

XS
SM
MD
LG