Спеціальні потреби

США можуть розмістити систему ПРО у Європі


Українська влада поки що не має достатньо інформації про плани Сполучених Штатів розмістити в Польщі та Чехії протиракетні бази. Відтак, сформує своє ставлення до цього лише після надходження необхідних даних. І лише тоді доповість керівництву держави. Також офіційний Київ заперечує, що веде переговори із Вашингтоном про розташування систем ПРО на території України. Таку позицію висловив міністр оборони країни Анатолій Гриценко, повідомляє прес-служба відомства.

За словами міністра, надати повну інформацію про плани Сполучених Штатів не зміг і посол цієї країни Уільям Тейлор. Також у оборонному відомстві стверджують, що не отримували жодних завдань керiвництва держави стосовно проведення переговорiв щодо розмiщення елементiв американської системи ПРО на територiї України. Такі повідомлення подають й інші українські урядовці, зокрема й Прем'єр Віктор Янукович.

Водночас деякі російські ЗМІ припускають, що відповідні переговори Києва та Вашингтона все ж таки проводять з огляду на те, що Україна проголосила своєю метою вступ до НАТО. Російське керівництво різко відреагувало на плани Сполучених Штатів розмістити свої протиракетні радари у Східній Європі. У Кремлі поставили під сумнів декларовану Вашингтоном мету цього проекту – захист від можливих ракетних ударів з боку Ірану або Північної Кореї.

Анатолій Гриценко попросив американського посла пояснити мету цього проекту. Причому не тільки урядовцям, а й простим громадянам через засоби масової інформації. Адже саме відсутність таких даних дає ґрунт для різних спекуляцій. Міністр припустив, що Європа буде зацікавленою, якщо американська протиракетна система захищатиме від ймовірних ударів не тільки Сполучені Штати, а й країни континету.

XS
SM
MD
LG