Спеціальні потреби

Україна вимагає спростування заяв Северінсен


Україна вимагає офіційного спростування заяв доповідачки ПАРЄ Ганне Северінсен. Міністерство юстиції України направило листа до Ради Європи, в якому зазначено, що деякі заяви пані Северінсен ображають не лише окремих посадових осіб, але й країну вцілому.

Ганне Северінсен має непрості взаємини з українською владою. Свого часу доповідачка моніторингового комітету ПАРЄ у справах України сказала чимало неприємних слів на адресу Леоніда Кучми та його влади. Тепер Северінсен знову критикує українську владу. Вчора стало відомо, що у звіті моніторингового комітету Ради Європи зазначено наступне:

“Новий Кабінет Міністрів переповнений чиновниками, які уособлюють корупційне злиття бізнес-інтересів з урядом. Народ, зрештою, не знає за кого він голосував".
Крім цього, на їхню думку, конфронтація, яка продовжується між Президентом Віктором Ющенком і Прем'єром Віктором Януковичем, перешкоджає ухваленню стратегічних рішень і прискоренню вкрай необхідного процесу реформ. У Парламентській асамблеї Ради Європи вважають владу України нездатною забезпечити верховенство”.

Власне про це пані Северінсен говорила ще 26 січня в ефірі радіостанції “Свобода”. Її висловлювання спричинили негайну реакцію українського Міністерства юстиції. Зокрема, заява про те, що Міністерство юстиції розробляє проекти законів, які не відповідають стандартам Ради Європи.

Олександр Лавринович написав листа до ПАРЄ, в якому зазначено, що "публічні висловлювання, які не підтверджені фактами, є не тільки неприпустимими, але й такими, що ображають не лише окремих посадових осіб України, але і державу загалом".

"Звертаючи увагу на згадані у Вашому виступі європейські стандарти, ми впевнені, що форма подібного висловлювання не знайде підтримки з боку Європейського політикуму", – наголошується також у листі.

Наразі українська влада чекає відповіді від ПАРЄ, однак оглядачі кажуть, що ситуація дуже нагадує те, що відбувалося в Україні два роки тому, коли українська влада постійно обмінювалася критикою з європейськими депутатами.

XS
SM
MD
LG