Спеціальні потреби

Президент подав кандидатуру на голову СБУ


Президент нарешті визначився із кандидатурою голови Служби безпеки України. На цю посаду Віктор Ющенко запропонував Віктора Короля. Як повідомила у вівторок прес-служба глави держави, відповідне подання внесено до Верховної Ради.

Віктор Король – 69-річний генерал-лейтенант міліції, який з липня минулого року працював першим заступником голови Комітету з питань боротьби із організованою злочинністю та корупцією. Він є також членом фракції “Наша Україна”.

Лідерка БЮТ Юлія Тимошенко відмовилась коментувати журналістам президентське подання, іронічно зазначивши, що “дружити з президентом – неконструктивна справа”.

Нагадаю – посада голови СБУ залишалася вакантною з грудня минулого року, коли Верховна Рада звільнила із Ігоря Дрижчаного.

А тим часом внесену вчора кандидатуру Володимира Огризка на посаду міністра закордонних справ можуть повернути президенту. Саме це радять зробити голові Верховної Ради Олександру Морозу депутати із Партії регіонів. Причина – неправильне оформлення подання.

Голова одного із парламентських комітетів, до якого надійшло подання, регіонал Віктор Тихонов заявив, що воно не відповідає регламенту Верховної Ради, оскільки там відсутні біографічні дані та декларація про доходи.

Раніше координатор парламентської більшості Раїса Богатирьова заявляла, що коаліція готова підтримати кандидатуру Володимира Огризка, однак дискусії навколо цього питання ще не завершилися. Як заявила Богатирьова, коаліція має бути впевнена, що зовнішньополітична діяльність нового міністра не суперечитиме баченню коаліції.

Водночас Президент Віктор Ющенко, коментуючи внесене подання на міністра закордонних справ, свій вибір пояснив тим, що Володимир Огризко, як однодумець Бориса Тарасюка, забезпечить послідовність у зовнішній політиці України.

XS
SM
MD
LG