Спеціальні потреби

США підтримають вступ країн у НАТО


У Сенаті Сполучених Штатів внесено законопроект про підтримку вступу в НАТО таких країн, як Україна, Албанія, Хорватія, Македонія та Грузія. Співавторами документа стали сенатори республіканці та демократи – Ричард Луґар, Чак Гейґел, Джон МакКейн, Джозеф Байден та інші.

За словами сенатора Ричарда Луґара, кожна з цих країн заявила про своє прагнення стати членом Північно-атлантичного альянсу і наполегливо працює над тим, щоб виконати вимоги, необхідні для вступу в НАТО.

Законопроект визначає Україну, Албанію, Хорватію, Македонію та Грузію такими, що мають право отримати фінансову допомогу з бюджету США на 2008 рік, для підтримки їхнього прагнення щодо членства у НАТО. Подібний законопроект був внесений у Сенаті минулого року, але тоді у переліку країн, внесених у документ, Україна була відсутня.

Нагадаємо, що у кінці 2006-го року переговори за зачиненими дверима з Ричардом Луґаром провів Прем'єр-міністр України Віктор Янукович, який у той час перебував з візитом у США. Тоді обидва співбесідники висловили сподівання на довгу та плідну співпрацю.

XS
SM
MD
LG