Спеціальні потреби

КНДР погодилась закрити ядерні підприємства


Північна Корея погодилась закрити у наступні 60 днів свої ядерні підприємства в обмін на допомогу енергоносіями та іншими засобами. Так закінчився цей раунд шестисторонніх переговорів, що проходив у Пекіні.

Представник Китаю на переговорах заявив, що угода вимагає від Північної Кореї закрити ядерний комплекс Йонґбйон і надати доступ до нього міжнародним інспекторам.

Північна Корея, крім того, повинна надати інформацію про усі ядерні матеріали, які є у її розпорядженні. В обмін Пхеньян отримає 50 тисяч тонн мазутного палива. Ще 950 тонн цього ж палива Північна Корея дістане, коли почне ліквідовувати усі свої ядерні підприємства.

Представник США на переговорах назвав договір серйозним кроком вперед, але зазначив, що це лише початок процесу роззброєння. Державний секретар США Кондоліза Райс привітала досягнення угоди назвавши його добрим початком. Але, як і інші дипломати, вона зазначила, що це ще не кінець процесу.

У минулому Пхеньян уже порушував подібні домовленості. Сьогодні ж, через годину після того, як результати домовленості були оголошені, державне телебачення Північної Кореї повідомило про тимчасове закриття ядерних підприємств.

XS
SM
MD
LG