Спеціальні потреби

Зростає залежність від мобільних телефонів


Справжнім тріумфом технологічної революції стала поява на ринку мобільних телефонів “Блекберрі”, які можна підключати до Інтернет-мережі, а всілякі новинки відкривають широкий спектр можливостей. Хоча ці прилади з одного боку значно спростили професійне життя багатьох, дехто все одно на них нарікає.

Дослідники розташованого в штаті Нью-Джерзі Ратґерського університету дійшли висновку, що в міру розвитку технології, телефони “Блекберрі” та інше приладдя породжують у користувачів залежність від Інтернету, позбутися якої буває так само важко, як і згубної звички до наркотиків.

Професор університету штату Меріленд, Роджер Рубін, який досліджує родинні стосунки, каже, що занадто часте вживання цих приладів може негативно відбитися на житті родини:

“Ціна, яку платять діти, значна, бо пов’язана з проявами емоційного, а інколи й фізичного недбальства. Ніхто дитину не втішить, не витре сліз, коли вона плаче, бо увага дорослих зосереджена на комп’ютерах. Вони бавляться із своїми “Блекберрі”, їх повністю поглинають думки про кар’єру та роботу”.

Дехто вважає, що без телефонів “Блекберрі” нині прожити важко і навіть не приховує, що може бавитися з електронікою за рахунок родинного дозвілля. Мовляв, бувають моменти, коли перебування у родинному колі більше не тішить. І тоді може промайнути думка: “а чи не час перевірити електронну пошту, або ж відповісти на отриманого електронного листа”.

З будь-якою залежністю, вважають експерти, людина має вибір: намагатися її позбутися, чи ні. Професор Рубін вважає, що переосмислити свою поведінку повинні всі, хто користується мобільними телефонами за обіднім столом, у відпустці, або під час спілкування з власними дітьми.

XS
SM
MD
LG