Спеціальні потреби

Актуально

Катеринчук має намір оскаржити бюджет-2007

Добитись поновлення скасованих держбюджетом пільг та соціальних гарантій обіцяє Микола Катеринчук. Народний депутат має намір оскаржити бюджет-2007 у Конституційному Суді України.

Катеринчук не голосував за бюджет на 2007 рік, а підписання його президентом називає “вимушеною дією”. Попри те, що головний державний кошторис давно набрав чинності, народний депутат вважає, що бюджетний процес не закінчений, і закликає до перегляду певних положень документа. Його зауваження стосуються зокрема статей, які знижують існуючі соціальні стандарти – скасовують пільгові пенсії для військових і науковців, зменшують розмір матеріальної допомоги ветеранам, відбирають субсидії у дітей війни та державне спецлікування й протезування – у інвалідів. Подібних положень у держбюджеті-2007 Катеринчук нарахував 13:

“Ми стверджуємо, що існуюча бюджетна політика є антисоціальною і грубо порушує конституційні права громадян України. Проаналізувавши бюджет на 2007 рік, ми заявляємо, що в ньому не менше 13 положень, які ми вважаємо неконституційними і які суттєво звужують обсяг та зміст конституційних прав і свобод громадян України”.

Згадані положення бюджету Катеринчук має намір оскаржити в Конституційному Суді, причому вимагатиме розгляду у невідкладному порядку. Як нагадав народний депутат, 2002-го року Конституційний Суд уже приймав рішення, згідно з яким будь-яке обмеження існуючих пільг, компенсацій та соціальних гарантій суперечить основному закону і може застосовуватись хіба що під час надзвичайного стану.

Як заявив опозиційний політик, він розраховує на те, що його ініціатива буде підтримана і стане спільною акцією об’єднаної опозиції. Катеринчук висловив переконання, що 45 підписів, необхідних для конституційного подання, вдасться зібрати вже найближчими днями, і пільги та соціальні гарантії для громадян, скасовані в неконституційний спосіб, будуть поновлені.

На прес-конференції народний депутат прокоментував також діяльність створеного ним руху “Європейська платформа для України”. Як сказав Катеринчук, він не виключає, що під час виборів рух трансформується в партію. Лідер “Європейської платформи” заявив, що поділяє прогнози Юлії Тимошенко стосовно дострокових парламентських виборів. На його думку, їх слід чекати восени, коли соціальна криза внаслідок підвищення тарифів та зниження стандартів соціального захисту виллється у масові протести.

Всі новини дня

Тіна Кароль: про творчість під час війни, шлях до перемоги та боротьбу на культурному фронті. Інтерв'ю

Співачка Тіна Кароль від початку повномасштабної російської агресії активно займається культурною дипломатією. Про творчість під час війни, шлях до перемоги та боротьбу на культурному фронті Тіна Кароль розповіла під час візиту до Нью-Йорка.

Стало відомо, на що саме просять Конгрес США виділити додаткове фінансування для України. Відео

В Пентагоні кажуть - не бачать жодних ознак того, що Росія готова припинити війну найближчим часом. Саме тому будуть і надалі продовжувати підтримку України в її боротьбі.

Як кіберкомандування Сполучених Штатів співпрацює з українським урядом? Інтерв'ю

США «проводять заходи у сфері кібербезпеки, які допомагають українському уряду зміцнювати стійкість і захист».

Псевдореферендуми і часткова мобілізація в Росії проявили слабкість Путіна - експерти. Відео

Західні експерти, з якими говорив Голос Америки погоджуються в думці, шо ані "псевдореферендуми", ані погрози, які їх супроводжують не змінять підтримку Заходом України, а також боротьбу за звільнення українських територій.

“Псевдореферендуми, проведені Росією, не мають легітимностi" - Єнс Столтенберг після розмови із Зеленським. Відео

“Псевдореферендуми, проведені Росією, не мають легітимності і є кричущим порушенням міжнародного права. Ці землі – Україна”. Про це заявив Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг після розмови із Володимиром Зеленським.

Більше

XS
SM
MD
LG