Спеціальні потреби

Інформація стає доступнішою он-лайн


Поширення інформації у світі ще донедавна контролювала невелика кількість компаній. Але з поширенням Інтернету все більше і більше людей отримують прямий доступ до інформаційних ресурсів. Деякі компанії, розуміючи такі тенденції, намагаються отримати від цього вигоду.

Більше ніж 100 мільйонів людей обмінюються інформацією в системі Мy.space.com. Користувачі перетинають кордони і мандрують континентами, щоб зустрічатись і спілкуватись на різноманітні теми. Найпопулярніша пошукова система Ґуґл отримує більше ніж 100 мільйонів пошукових запитів щодня. Люди з усього світу задають буквально мільярди питань щомісяця.

Інформація завжди була товаром у світі бізнесу. Зараз більше споживачів мають доступ до неї завдяки он-лайн технологіям. Але генеральний директор компанії Ґуґл Ерік Шмідт попереджає, що через велику кількість інформації для обміну в Інтернеті, компаніям треба кричати, щоб бути почутими.

Ерік Шмідт каже: “Кожне інформаційне повідомлення в Інтернеті можна розцінювати як крок у чиїйсь грі. Якщо тобі не подобається якась інформація – поширюй дезінформацію”.

Раніше, цього року, комп’ютерний гігант Майкрософт зазнав значної критики, коли зробив спробу дещо прикрасити інформацію про себе. Обурення викликали плани компанії вимагати плату за статті у незалежній Інтернет енциклопедії Вікіпедії, яка відома тим що будь хто може розмістити там свою статтю. Майкрософт спростував ці закиди. Ерік Шмідт говорить що критика на адресу Майкрософт – це не що інше, як результат нових реалій у бізнес-середовищі:

“Тут можуть бути замішані чиїсь бізнесові інтереси. Тому вони і поширюють таку викривлену інформацію, будемо називати її дезінформацією. Вона є частково або повністю неправдивою, її важко відрізнити від правдивих повідомлень”.

Уряди деяких країн це також розуміють і часом самі намагаються виправляти те, що їм не подобається. За повідомленнями організації “Репортери без кордонів” 52 людини зараз перебувають у в’язниці в Китаї за критику урядової політики в Інтернеті. Ще десять осіб сидять у тюрмах інших країн за це ж саме.

Ґуґл, як і деякі інші, часто сам стає об’єктом критики за цензурування своїх послуг в таких країнах як наприклад Китай. Але, за словами Шмітдіа, що більше розвивається Інтернет, то більше людей будуть володіти усією повнотою інформації:

“Вони дізнаються, що їхній уряд погано з ними поводиться. Вони взнають, що інші міста мають кращі ресурси, медицину, освіту і так далі. І вони будуть обурені цим”.

І такий доступ до інформації суттєво змінить ставлення компаній до своїх клієнтів і до урядів своїх країн.

XS
SM
MD
LG