Спеціальні потреби

Європейські високопосадовці відвідали Україну


Сьогодні у Києві перебувають депутати Європейського парламенту. У рамках засідання комітету міжпарламентського співробітництва Україна – ЄС вони мають намір зустрітися із Прем’єром Януковичем.

Віктор Янукович вже говорив про європейські прагнення України. Сьогодні він зустрічався зі своїм колегою зі Словаччини Робертом Фіцо, а згодом говоритиме про Україну в Європі з європарламентарями. Головних тем на обох зустрічах теж дві – це енергетика та єропейські переспективи для України. Під час зустрічі з паном Фіцо досягнуто домовленостей про те, що Словаччина купуватиме в Україні електроенергію і що співпраця у цій сфері буде доволі перспективною.

Україна ж сподівається на допомогу Словаччини при вступі до Світової організації торгівлі та у відносинах з Європейським Союзом. Такі очікування висловив Віктор Янукович:

“Зустріч нас переконала у тому, що треба спільно та інтенсивно проводити нашу співпрацю. Водночас ми розраховуємо на підтримку Словаччини під час підписання нової угоди між Україною та Європейським Союзом”.

Раніше, як відомо, Янукович був доволі обережним у висловлюваннях, що стосувалися європейських перспектив України. Відразу після того, як він став прем’єром під час першої і останньої на цей момент поїздки до Європи він заявив, що Україна не готова говорити про членство в НАТО. Янукович обгрунтував це програмними тезами своєї партії, яка отримала найбільшу підтримку серед українців. Це стало першим серйозним конфліктом між прем’єром та президентом. Тепер на зутрічах з європейцями Янукович взагалі не порушує теми НАТО, обмежуючись співпрацею з ЄС.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG