Спеціальні потреби

Актуально

Тимошенко просить США глибше розуміти Україну

У Білому домі відбулася зустріч Юлії Тимошенко з віце-президентом Ричардом Чейні. На думку оглядачiв, такий високий рівень зустрічей означає, що у Вашингтоні продовжують розглядати Україну як стратегічного партнера. Юлію Тимошенко фактично приймають на рівні прем'єр-міністрів, розглядаючи її важливою полiтичною фiгурою в Україні.

Експерти кажуть, що Вашингтон став бiльш зрiлим, і якщо раніше американський істеблішмент вів подібні розмови з одним лідером країни, то враховуючи український політичний плюралізм, зараз готовий зустрічатись на рівних, окрім з президентом, також з прем'єр-міністром та лідером опозиції. І Юлія Тимошенко, як виглядає, виправдовує очікування американців.

Головний месидж, з яким Тимошенко звертається до американців, можна пiдсумувати такими словами – не ставте хреста на Україні. Не промовивши жодного кривого слова у бік Президента Віктора Ющенка, вона різко критикує діяльність уряду Віктора Януковича, таким чином практично нівелюючи враження, яке намагався залишити після себе лише місяць тому у Вашингтоні український прем'єр. Принаймні під час публічного виступу у Центрі стратегічних та міжнародних досліджень США вона, на думку оглядачів, виглядадала набагато виграшніше.

Лідерка опозиції заявила: “Не зважаючи на те, що ми сьогодні з вами говорили про складнощі, протистояння та можливі дострокові вибори, якщо буде потрібно, я хочу, щоб ви знали: те, що відбулось в Україні під час помаранчевої революції має незворотній характер. І навіть, якщо стане слабкою опозиція і посилиться ця влада, в Україні є народ, сила якого просто колосальна. Є народ, який усвідомлює сьогодні, де мусить бути Україна і як їй розвиватися. Навіть, якщо ми зробимо декілька кроків назад, ми потім зробимо сотню кроків вперед, цей процес зупинити не можливо.

І тому я хочу лише одного – розумійте нас глибше, не списуйте нас на слово розчарування, воно абсолютно не притаманне і не придатне для України. Не втрачайте часу, якщо у цьому залі є бізнесмени, починайте свій бізнес в Україні, тому що буквально через декілька кроків і ви побачите, що Україна не просто партнер, а сильний партнер. І жодні реванші не зіпсують переможний шлях України”.

Серед тих, хто дуже позитивно вiдгукнувся на виступ Юлії Тимошенко, був голова впливової дiаспорської органiзацiї – Українсько-американської координаційної ради Ігор Ґавдяк:

“Дуже позитивні враження. Особливо, коли порівняти її з недавнім виступом у Вашингтоні Прем'єр-міністра України Віктора Януковича, – це цілком інша презентація. Вона чітко дуже розповіла про сьогоднішні проблеми, про можливі наслідки і яким курсом повинні йти націонал-демократичні сили України.

Я думаю, що ця людина вірить у себе, вірить у свою політику, і тому я розумію, чому вона має таку велику підтримку в Україні. Погоджуються з її думкою, чи ні, я думаю, Тимошенко – дуже рішуча позитивна сила для майбутнього в Україні”.

Навіть один із найбільших критиків Юлії Тимошенко у Вашингтоні за часів її урядування Андерс Аслунд каже, що Юлія Тимошенко добре приготувалась і знала, що хоче почути американська аудиторія:

“Її виступ був дуже вдалий. Тимошенко продумала, перед ким виступає, порушила всi питання, у яких зацікавлені американці, і вона давала правильнi відповіді.

Що я критикував, стосувалося конкретно її економічної політики, коли вона була при владі. Я думаю, коли Тимошенко була прем'єр-міністром, вона занадто фокусувала увагу на парламентських виборах і в не дуже позитивному напрямку”.

Якщо ж торкатись практичного втілення заяв та обіцянок представників української політичної еліти, що прибувають до Вашингтону, то голова виконавчого комiтету Американсько-української бізнес-ради Морган Вільямс каже, що для інвесторiв принципово важливо, щоб в Україні була політична стабільність і прозорий бізнес-клімат, а хто їх запровадить не має такого великого значення.

Морган Вільямс, Американсько-українська бізнес-рада: “Бізнес-спільнота, звiсно, дуже стурбована тим, що відбувається в Україні, бо її представники хотiли б бачити дiї з боку уряду для покращення бізнес-клімату. I є велика кількість законів та правил, які необхідно вдосконалити, щоб створити спиятливiшi для бiзнесу умови.

Тому ми зацікавлені у будь-кому, хто готовий підтримати і покращити бізнес-клімат. І тут суть не у політичній вазі тієї чи іншої політичної сили, а у тому, щоб вони працювали разом. Бо коли у них багато політичних конфліктів, вони не працюють над вирішенням важливих питань. Ми хочемо, щоб вони рухались вперед у питаннях СОТ, ухвалили новий господарський кодекс, зупинили обмеження на експорт зерна, зменшили податки.

Тимошенко не сказала багато про ці проблеми, але ми дуже зацікавлені у тому, щоб пізнати краще її і її програму щодо полiпшення бізнес-клімату і маємо надію, що вона скаже про це більше пiд час наступних зустрічей у Вашингтоні”.

Всі новини дня

Снаряди для Patriot, ракети Zuni можуть увійти в новий пакет допомоги США Україні

Установки Patriot, придбані у США минулого року, розміщено у Варшаві в Польщі, 6 лютого 2023 року.

Сполучені Штати нададуть Україні ще 300 мільйонів доларів нової військової допомоги в пакеті, який, як очікується, включатиме боєприпаси для української системи протиракетної оборони Patriot, повідомили Голосу Америки представники оборонного відомства.

Посадовці, які говорили з Голосом Америки на умовах анонімності напередодні очікуваної публікації пакету в середу, сказали, що остання допомога також включає ракети для високомобільної артилерійської ракетної системи (HIMARS) і більше танкових боєприпасів і бронебійних снарядів перед очікуваним контрнаступом України.

За словами офіційних осіб, для підтримки з повітря надаються некеровані авіаційні ракети Zuni та ракети класу «повітря-повітря» з радіолокаційним наведенням AIM-7, а також системи протиповітряної оборони Avenger і зенітно-ракетні системи Stinger.

Це 39-тий пакет допомоги, згідно до якого США передають Україні військову техніку зі сховищ Міністерства оборони в рамках повноважень президента США, після початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну в лютому 2022 року.

США виділяють понад 37 мільярдів доларів на безпекову допомогу Україні з моменту вторгнення Росії. Пентагон також визнав, що зробив помилку в бухгалтерському обліку, яка завищила суму вартості обладнання, що надходить до Києва. Розраховуючи кошториси пакету допомоги, Міністерство оборони враховувало витрати на заміну озброєння, наданого Україні, тоді як мало враховувати фактичну вартість надісланих систем, повідомили Голосу Америки чиновники.

За словами чиновників, ця помилка, як очікується, вивільнить приблизно 3 мільярди доларів, доступних для додаткової допомоги Україні. Раніше цього року Москва почала відновлений наступ на Україну, який зупинився, а Київ готується до масштабного контрнаступу, який, як очікується, розпочнеться найближчими днями чи тижнями.

Високопоставлений військовий чиновник, який на умовах анонімності розмовляв з Голосом Америки сказав, що український контрнаступ, ймовірно, не буде "таким драматичним", як очікують деякі люди, але все одно його буде проведено "продумано та ефективно", щоб обмежити можливості Росії захищати свої сили на території України.

Історія порятунку хлопця з Бахмута. Відео

Історія порятунку хлопця з Бахмута. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:27 0:00

“Коли поранило – воно не страшно. Боляче, але не страшно. Страшно – це коли біля тебе вбивають людину, а ти нічим допомогти не можеш”, – каже 16-річний юнак з Бахмута Микита Брозгаль.

"Країни НАТО підтвердять і посилять свою підтримку України", – Єнс Столтенберґ. Відео

"Усі слідкують, чи є ознаки втоми в наших демократіях у країнах НАТО та партнерах щодо надання підтримки, але поки що ми цього не бачимо. Ми бачимо постійну сильну підтримку з різного політичного спектра в Європі та США", – генсекретар НАТО Єнс Столтенберґ

"Не бачимо втоми від України" - генсек НАТО Столтенберг

Генеральний секретар НАТО на зустрічі з прем'єр-міністром Норвегії в Осло 

Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг заявив, що на Заході не бачить ознак втоми від підтримки України.

"Усі стежать, чи є ознаки втоми в наших демократіях, у країнах НАТО та в партнерів щодо надання підтримки, але поки що ми цього не бачимо. Ми бачимо постійну сильну підтримку з різного політичного спектру в Європі та Сполучених Штатах", — сказав Столтенберг у своїй промові у вівторок, 30 травня, на пресконференції з прем'єр-міністром Норвегії.

За його словами, міністри закордонних справ НАТО під час зустрічі в Осло цими днями мають визначити порядок денний Вільнюського саміту альянсу, що запланований на липень цього року. Столтенберг додав, що на саміті в Литві країни НАТО посилять підтримку України.

“Я очікую, що коли ми зустрінемося у Вільнюсі... країни НАТО підтвердять і посилять свою підтримку України — політичну, економічну і, не в останню чергу, військову», — сказав він.

На своїй твіттер-сторінці генеральний секретар НАТО додав, що на саміті НАТО країни альянсу “продемонструють довгострокову відданість Україні та зміцнять свою оборону”.

Напередодні в інтерв'ю Голосу Америки голова офісу президента України Андрій Єрмак заявив, що НАТО потребує України для того, щоб мати нову структуру безпеки в Європі та світі, й без України не може бути реальною нова безпекова система в Європі.

В Білому домі кажуть, що не підтримують напади всередині Росії

Будівля, що за повідомленнями, постраждала від атаки дрона в Москві

В Білому домі заявили у вівторок, що Сполучені Штати все ще збирають інформацію про повідомлення про удари безпілотників по Москві, підтвердивши, що Вашингтон не підтримує напади всередині Росії та зосереджений на допомозі Україні повернути свою територію.

"Ми бачили новини і все ще збираємо інформацію про те, що сталося. Загалом ми не підтримуємо атаки всередині Росії", — йдеться в заяві речника Білого дому.

Представник Білого дому сказав, що Вашингтон "зосереджений на забезпеченні України обладнанням і навчанням, необхідним для повернення власної суверенної території", і вказав на російські атаки на Київ, який у травні 17 разів завдавали ударів з безпілотників або ракет.

Росія заявила, що українські безпілотники завдали ударів по багатих районах Москви у вівторок, націлившись на райони резиденцій президента Володимира Путіна та іншої російської еліти.

За словами мера Москви, в результаті інцидентів постраждали дві людини. Путін заявив, що напад у вівторок був спробою налякати і спровокувати Росію, і що протиповітряна оборона навколо столиці буде посилена.

Більше

Відео - найголовніше

Історія порятунку хлопця з Бахмута. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:27 0:00
XS
SM
MD
LG