Спеціальні потреби

[VIDEO] Україні доступні нові грантові програми США


За останні два роки американська державна корпорація “Виклик тисячоліття” надала Україні грант на 45 мільйонів доларів для боротьби з корупцією. Сьогодні Україна має шанс отримати фінансування й інших важливих проектів. Детальніше про це у розмові Мирослави Ґонґадзе із віце-президентом корпорації “Виклик тисячоліття” – Джоном Гевком.

МҐ: Чи задоволені Ви реалізацією програми і як бачите подальшу співпрацю України з вашою корпорацією?

ДГ: Насамперед хочу сказати, що корпорація “Виклик тисячоліття” –це американська державна установа, яка була створена два з половиною роки тому. Її головною метою є надання значної фінансової підтримки демократичним країнам, які розвиваються та інвестують в освіту та сферу охорони здоров’я. Країнам, які розбудовують ринкову економіку.

Поки що ми маємо дві програми з Україною. Перша із них – це порогова програма, за якою ми вже надали Україні 45 мільйонів доларів для боротьби з корупцією.

У листопаді минулого року Україну прийняли як повного члена корпорації нашої компактової програми. За цією програмою Україна має право звернутися до нашої корпорації зі проханням про фінансову допомогу.

Цю допомогу ми надаємо у формі грантів, і країна не мусить повертати цих грошей. Ми готові профінансувати будь-яку програму, яку подасть нам Україна в галузі освіти, охорони здоров’я, будівництві доріг. Тобто Україна сама визначить, що ми будемо фінансувати.

МҐ: Що повинна зробити Україна для того, щоб отримати ці гранти?

ДГ: Є три головних кроки, які Україна мусить пройти, щоб отримати ці кошти. Насамперед, провести широку консультацію із своїм народом: приватним сектором, громадськими організаціями, державними установами, аби з’ясувати головні перепони на шляху економічного розвитку Укпраїни. На базі цієї консультації звернутися до нашої корпорації з пропозиціями щодо фінансування.

Цієї позиції не вирішують конкретні особи – наприклад троє міністрів зібралися і вирішили пропозицію, яку буде подавати Україна. Навпаки, всі 25 країн, з якими ми співпрацюємо, спочатку мусять провести широку консультацію з народом, щоб вирішити, що ввійде у пропозицію цієї країни.

Другий крок – коли ми отримуємо пропозицію, перевіряємо її з технічного боку, і якщо вона входить в нашу програму, підписуємо угоду з країною і починаємо виділяти кошти.

МҐ: Чи допомагає Ваша корпорація у підготовці проекту, чи це завдання Українського уряду?

ДГ: Ми отримуємо пропозицію від України, тому саме Україна за неї і відповідає. Кілька місяців тому, під час поїздки в Україну я мав зустріч із президентом, прем’єром та головою Верховної Ради, я сказав їм, що ми готові співпрацювати з Україною, якщо буде єдина команда, з якою можна буде працювати.

Ми просимо визначити одну особу, яка відповідатиме за цю програму і з якою ми могли б безпосередньо з’ясовувати усі запитання. Ця особа створює навколо себе технічну команду, яка проводить широке опитування з українським народом, і на базі цієї консультації буде розроблено пропозицію до нашої корпорації.

МҐ: Ви зараз знову плануєте поїздку в Україну, чого від неї очікуєте?

ДГ: Очікуємо, що нам назвуть особу, з якою ми співпрацюватимемо. Також цього разу ми плануємо поїздку до Сімферополя, Одеси, Дніпропетровська, Харкова і Львова, щоб поширити інформацію про цю програму і про нашу корпорацію поза Києвом.

МҐ: Юлія Тимошенко під час зустрічі з українською громадою заявила, що ваша корпорація готова фінансувати розбудову комунальної інфраструктури в Криму. Чи можете ви це прокоментувати?

ДГ: Казати що саме ми профінансуємо – ще зарано. Насамперед Україна мусить провести цю широку консультацію, визначити, які галузі народ вважає пріоритетними. І на базі цієї консультації звернутися до нас із пропозицією. Може бути це, може бути щось інше, але зараз ще зарано говорити про конкретні проекти. Перш за все треба призначити цю єдину технічну команду, з якою ми зможемо працювати, і друге – провести широке опитування, а відтак працювати над пропозицією.

XS
SM
MD
LG