Спеціальні потреби

Держдепартамент США нагородив жінок за відвагу


До міжнародного жіночого дня, Державний департамент США вручив нагороди за відвагу десятьом жінкам із восьми країн світу. Вже сьомого березня деякі нагороди відправили до тих, хто є лідерами в справі захисту прав жінок.

Уряд США часто зазначав, що за правління уряду Талібану в Афганістані, залежність жінок була звичним явищем. Адміністрація Буша вважає, що одним із наслідків боротьби з талібами стало розширення прав жінок у цій країні. За законом від 2005 року, одне з чотирьох місць в Афганському парламенті повинно належати жінці. Тепер Державний департамент США встановив нагороду з назвою “Жінкам за відвагу” і дві жінки, які отримали ці нагороди цього року – з Афганістану.

Нагороди в цьому році отримали жінки: професор з Індонезії, журналіст з Латвії, лікар із Саудівської Аравії, політик з Мальдівів, захисник прав людини з Аргентини, науковець та політик з Іраку. Ще одна жінка, нагороджена медаллю – із Зімбабве, африканської країни де жінки протестували проти погіршення соціального та економічного середовища і дотримання прав людини.

Дві жінки з Афганістану були нагородженні за їхні зусилля у справі захисту жінок від насилля, вони їздили регіонами своєї країни і розповідали жінкам про їхні права.

Держсекретар Кондоліза Райс говорить, що демократія неможлива без рівної участі жінок:

“Ми не допустимо, щоб жінки та дівчата продавалися у рабство, щоб вони були обмежені в доступі до освіти. Ми не потерпимо так званих вбивств честі і будемо робити все що зможемо, щоб дівчат насильно в ранньому віці не видавали заміж”.

Державний департамент США має намір відзначати декілька жінок щороку – тих, які, за словами Райс, добиваються належного ставлення до всіх жінок у всьому світі.

XS
SM
MD
LG