Спеціальні потреби

Залежність США від нафти обмежує їх можливості


В Американському Конгресі відбулось слухання відносно того, як впливає на національну безпеку США зростання світової потреби в енергії. Деякі законодавці та експерти галузі кажуть, що залежність Америки від імпортованої нафти обмежує її здатність досягти своїх зовнішньополітичних цілей.

У своєму зверненні, голова комітету Конгресу з міжнародних відносин Том Лантош застеріг, що завдяки прибуткам від продажу нафти країни-виробники, такі як Іран та Венесуела, мають можливість впроваджувати політику, яка суперечить інтересам США. Лантош додав, що залежність країн світу від нафти, значною мірою перешкоджає зусиллям США використати дипломатичні заходи у намаганнях вирішити іранську ядерну кризу:

"Іран укладає вигідні договори з іншими країнами у галузі енергетики, що у свою чергу сприяє продовженню Тегераном своїх ядерних програм".

Колишній директор ЦРУ Джон Дойтч погоджується. Він сказав, що накладання на Іран міжнародних санкцій значно скоротить його виробництво нафти, яке наразі становить два з половиною мільйони барелей на день.

Дойтч додав, що прибутки від продажу нафти іншого великого виробника – Венесуели – також сприяють проведенню антиамериканської та антидемократичної політики.

Колишній директор розвідки каже, що Сполучені Штати занадто покладаються на імпорт нафти з Близького Сходу. Однак, додав він, найближчим часом велика частина імпорту нафти до решти країн світу надходитиме з Африки:

"Тому важливо, щоб сполучені Штати сприяли встановленню ефективного державного устрою у країнах-виробниках нафти. Це не тільки покращить соціальний та економічний стан їх населення, це забезпечить внутрішню стабільність у цих країнах, яка надасть світові надійних постачальників енергії".

Конгресмен Лантош зазначив, що Китай наразі інтенсивно інвестує кошти у розробку та виробництво нафти у західних африканських країнах, зокрема Анголі та Судані.

Том Лантош каже: "Для того, щоб задовольнити свої зростаючі енергетичні потреби Китай шукає постачальників по всьому світі, а останнім часом почав інтенсивну співпрацю із Західною Африкою, зокрема Суданом. Так що не дивно, що Китай перешкоджає міжнародним зусиллям покласти край геноциду у Дарфурі".

Колишній директор ЦРУ Дойтч каже, що заради зменшення залежності американців від імпорту нафти, уряду можливо доведеться вдатися до непопулярних заходів – введення податків на бензин та інші нафтопродукти. Такий крок не тільки зменшить обсяги споживання нафтопродуктів, це стане чітким сигналом приватному сектору розвивати нові технології, які не покладаються на нафту.

Дойтч каже, що така політика уряду стимулюватиме наукові дослідження та розвиток альтернативних джерел енергії.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG