Спеціальні потреби

Дітям часто виписують ліки, призначені для дорослих


Останнє дослідження показало, що 80% дітей в американських лікарнях отримують ліки, які призначені для використання лише дорослим. За даними дослідження, медики часто помилково припускають, що ліки, які підходять дорослим, безпечні і для дітей.

Коли батьки віддають своїх дітей під опіку медиків, каже професор Університету Дюк Деніел Бенджамін, більшість із них не знають цього тривожного факту. За словами професора, у більшості випадків при лікуванні дітей лікарі не певні, чи дають їм правильні ліки, наскільки вони є для них безпечними та якою має бути доза.

Деніел Бенджамін каже, що замислюється над цим кожного разу, коли приписує дитині ліки:

"Часто я переживаю, чи не нашкодить цей медикамент дитині. Чи побічний ефект від нього буде більшим, ніж його лікувальні яксості".

Нове дослідження дитячої лікарні міста Філадельфія встановило, що майже чотири з п’ятьох дітей в американських лікарнях отримують ліки, призначені лише для дорослих. Автор роботи каже, що така тенденція спостерігається і за стінами лікарень: дітям приписують такі самі ліки, як і дорослим. Інший педіатр Філадельфійської дитячої лікарні Пітер Адамсон зазначає, що діти та дорослі реагують на ліки по-різному:

"Різниця у м’язових, кісткових, жирових тканинах, у вмісті води та білку в організмі – все це впливає на засвоювання ліків організмом".

Дослідження показало, що наслідки прийняття невідповідних ліків можуть бути дуже серйозними та навіть смертельними. Іноді, однак, лікарі мають лише один вихід – призначати дітям, особливо критично хворим, певні види ліків. Американське управління харчами та ліками вживає заходів, щоб заохотити фармацевтичні компанії збільшити кількість ліків, які проходять тестування на предмет безпеки для дітей. Автори ж звіту наразі закликають до зібрання додаткової інформації про ліки, які наразі приписують дітям, але які не пройшли додаткового тестування.

XS
SM
MD
LG