Спеціальні потреби

Найвищий баскетболіст світу грає у США


Баскетбол один із найпопулярніших видів спорту у Сполучених Штатах. Окрім всесвітньо відомої Національної баскетбольної асоціації (NВА), тут існує безліч ліг різного рівня. Нещодавно одна з команд цієї ліги спробувала встановити рекорд для книги рекордів Ґіннеса, виставивши на поле найвищу за зростом команду у світі. Ідея виникла після того як у команді "Нічні яструби" з Меріленду почав грати найвищий професійний баскетболіст світу.

Зріст 23-річного центрового "Нічних яструбів" Сан Мінґ Мінґа – 2 метри 39 сантиметрів. Вага – 170 кілограмів. Він на десять сантиметрів вищий за зірку NВА, свого співвітчизника Яйо Мінґа. Поява у Меріленді Сан Мінґа допомогла команді другого ешелону привабити на свої матчі натовпи уболівальників.

Власник команди Том Дойл каже: “Я думаю, це – чудово. У нього великий потенціал. І це власне завдання команд нижчої ліги – працювати з молодими спортсменами та допомагати їм переходити на вищий рівень. Я відчував що він добре впишеться в колектив”.

Цей велетень вже має чимало фанатів. Ніхто не може його зупинити, тому що він на тридцять сантиметрів вищий за інших гравців. Він просто перекидає м’яч через їхні голови. На думку товариша по команді, Ренді Діла, китайський баскетболіст має великий потенціал:

“Він продовжує розвиватися як гравець та швидко вчиться грати у баскетбол. Йому ще потрібно навчитися обирати правильну позицію, опинятися у потрібному місці. Я думаю, що він продовжуватиме вдосконалюватися”.

Під час останньої гри сезону, мерілендські “Нічні яструби” пішли на встановлення рекорду книги Ґіннеса, виставивши на поле найвищу команду в історії баскетболу. Весь стартовий склад був вище семи футів, тобто двох метрів тринадцяти сантиметрів. Для цього керівництво клубу залучило двох африканських гравців та колишнього гравця NBA Джорджа Міросяна з Румунії, який цього сезнону навчив Сан Мінґа багато чому.

Сан Мінґ Мінґ: “Міросян навчив мене давати паси. Гравці моєї команди не мають моїх параметрів ваги та зросту і не розуміють моїх потреб. З моїм зростом та вагою я витрачаю енергію швидше за інших людей”.

Сан Мінґ Мінґа також вважають одним із найвищих чоловіків у світі. Він досить швидко вчить англійську мову та каже, що йому подобається грати у баскетбол у Сполучених Штатах.

Рекордну гру "Нічні яструби" виграли, вирвавши перемогу на останній секунді.

XS
SM
MD
LG