Спеціальні потреби

Політичні сили почали готуватися до перевиборів


Верховна Рада направила до Конституційного Суду подання щодо легітимності президентського Указу про розпуск парламенту. А тим часом президент заявив, що його рішення є незворотним і обов’язковим до виконання.

Про це Президент України Віктор Ющенко заявив після зустрічі з Прем’єр-міністром Віктором Януковичем. Переговори за зачиненими дверима тривали майже п’ять годин, і їх подробиці залишились невідомі – прем’єр пішов із секретаріату президента непомічений журналістами. Президентська прес-служба повідомила лишень, що Ющенко попередив Януковича про недопустимість силового сценарію.

Після оприлюднення Указу про розпуск Ради минула всього доба, а в Україні замість слів “мітинги” і “пікети” дедалі настійливіше лунає слово “вибори”. Лідерка опозиції Юлія Тимошенко закликала своїх прихильників не виходити на майдани, а натомість готуватися до виборчої кампанії. Очільниця БЮТ уже встигла повідомити, що її блок і “Наша Україна” підуть на вибори окремо: мовляв, двома потоками демократичні сили набирають більше голосів, ніж вкупі. “Наша Україна” під керівництвом В’ячеслава Кириленка також приступає до розробки плану-графіка кампанії.

Готуватися до перевиборів, як виглядає, почала і Партія регіонів. За повідомленнями з областей, регіонали розгортають виборчі штаби. Лише одна політична сила у провладній коаліції залишається непохитною: Соціалістична партія і далі кличе не коритися указові про розпуск, оскільки згідно з даними соціологів, навряд чи потрапить до нового складу парламенту.

А тим часом Печерський райсуд Києва призупинив рішення Верховної Ради, прийняте вчора, про припинення повноважень нинішньої ЦВК та поновлення її старого складу на чолі з одіозним Ківаловим. Спробу Ради повернути до Центрвиборчкому Сергія Ківалова, причетного до фальсифікацій під час минулих президентських виборів, президент Віктор Ющенко назвав незаконною й аморальною. Щоб не пустити пана Ківалова, в разі як прийде, до ЦВК, під ворітьми будівлі його весь день чекала ПОРА з прапорами і наметами.

Водночас нинішній глава Центрвиборчкому Ярослав Давидович під час зустрічі з Президентом запевнив главу держави: до проведення дострокових виборів готовий. Захистити Центральну виборчу комісію і конституційний лад пообіцяв Ющенку і виконуючий обов’язки голови Служби безпеки Валентин Наливайченко.

На майданах і в парках Києва ще стоять біло-блакитні намети, ходять люди з прапорами і монтують сцену для мітингів. Однак дедалі актуальнішими темами для дискусій стають рейтинги і гроші на перевибори.

Чи ці перевибори відбудуться, тепер вирішує лише Конституційний Суд. Сьогодні в другій половині дня він отримав запит 53 депутатів щодо законності президентського указу про розпуск парламенту. Надійшло також подання Президента щодо законності постанов, прийнятих Верховною Радою. У прес-службі суду повідомляють, що наразі триває правова експертиза, яка має визначити – відкривати чи не відкривати справи.

А між тим уже завтра починається виборча кампанія. До дня дострокових виборів, призначених на 27 травня, залишається 55 днів.

XS
SM
MD
LG