Спеціальні потреби

Актуально

Ющенко не має наміру вводити надзвичайний стан

Україна готується до виборів. Між тим, єдиної думки, чи відбудуться вони 27 травня, як це визначено Указом президента, немає. Це залежатиме і від рішення Конституційного Суду щодо відповідності Указу про розпуск Верховної Ради основному закону. Саме довкола судового засідання, яке має розпочатися у середу, вже розгорілися політичні пристрасті. Мiж тим Президент Ющенко говорить, що не має намiру вводити надзвичайний стан.

Коаліція вважає, що Указ не узгоджується з основним законом, однак пропрезидентські юристи іншої думки з цього приводу. Довкола цього питання чимало політичних заяв. Головне питання – наскільки незалежним буде рішення суду. Очевидно, що без політики тут не обійдеться. Вже сьогодні п’ятеро суддів заявили, що на них чинять тиск у зв’язку з цим питанням. Вони не кажуть прямо хто саме чинить цей тиск, однак натякають на коаліцію та уряд.

Віктор Шишкін зазначив: “А от демонстрації навколо приміщення Конституційного Суду представників політичних сил – це політичний тиск, чи ні...”.

Нагадують також про те, що голова суду Іван Домбровський написав заяву про відставку після зустрічі з Віктором Януковичем. Відтак судді вважають, що ця ситуація не дає можливості ухвалити справді правове рішення.

Не мають певності щодо незаангажованості суду і в Секретаріаті Президента. Там постійно тривають наради глави держави з лідерами фракцій, прем’єром, послами західних країн та силовиками. Попри чутки, Віктор Ющенко запевняє, що не має наміру вводити в країні надзвичайний стан і закликає силовиків бути поза політикою і гарантувати мир:

“Основне завдання силовиків – чітко демонструвати суспільству, що для нас закон понад усе. Не втручатися у будь-які політичні процеси, що виходять за функції відомства. Демонструвати чітке розуміння того, що це не більше, ніж політична криза, яку слід вирішувати тільки через політичні методи”.

Натомість підготовка до виборів вже почалася. “Наша Україна” трохи відклала позачерговий з’їзд, аби спробувати об’єднатися у єдиний виборчий блок з Юлією Тимошенко. Про мегаблок кажуть також і ті партії, які не представлені в парламенті. Зокрема очільник УНР Юрій Костенко зазначив:

“Ми звернулися до “Нашої України” з пропозицією утворити єдиний блок. І поки що я не маю єдиної відповіді від очільників блоку щодо цієї ініціативи”.

Ті, кому місце в парламенті гарантовано, складають списки, інші домовляються про блокування, а члени коаліції вперто роблять вигляд, що виборів не буде. Вони продовжують працювати в парламенті і завтра там чекають своїх колег – пердставницьку делегацію з Держдуми Росії, яка вже однозначно висловилася на користь коаліції.

Всі новини дня

Росія змінює воєнну стратегію: як Україні та Заходу на це відповідати – думки західних експертів. Відео

За інформацією західних експертів та аналітиків, наступ Росії в Україні втратив темпи – російським силам не вдалось досягнути поставлених навесні цілей своєї повномасштабної війни проти України.

Як буде, ймовірно, розпадатися РФ: аналіз американського дослідника Януша Бугайські. Відео

Високу ціну за кремлівську агресію доведеться платити всім країнам - міністр аграрної політики України. Відео

В повному обсязі продовольчу кризу через війну Росії проти України світ відчує в середині літа. При чому високу ціну за кремлівську агресію доведеться платити всім країнам, попереджає міністр аграрної політики України Микола Сольський.

У Раді Безпеки ООН відбулися дебати щодо впливу конфліктів на продовольчу безпеку. Відео

У Раді Безпеки ООН відбулися дебати щодо впливу конфліктів на продовольчу безпеку. Захід, за головування Держсекретаря Блінкена, був ініційований Постійним представництвом США при ООН.

$40 мільярдів допомоги для України. Подробиці, реакції з Конгресу та Білого Дому. Відео

Сенат схвалив законопроект, який передбачає 40 мільярдів доларів допомоги Україні. Наразі документ пішов на підпис до президента Байдена. Київ отримає посолку США – Сенат затвердив на посаді голови американської дипмісії в Україні Бріджит Брінк.

Більше

XS
SM
MD
LG