Спеціальні потреби

Владна коаліція заявилa про координацію своїх дій


Владна коаліція у складі трьох політичних сил – Партії регіонів, Соціалістичної та комуністичної партії – заявилa про координацію дій. Вони не готуватимуться до позачергових виборів до рішення Конституційного Cуду. Детальніше про це у розмові Володимира Звіглянича із київською кореспонденткою Вікторією Сюмар.

ВЗ: Вікторіє, з чим пов’язана поява такої заяви?

ВС: Останнім часом заяви лідера Партії регіонів Віктора Януковича та його союзників – Олександра Мороза i Петра Симоненка дещо суперечливі. Янукович заявляв про те, що він може піти на дострокові вибори, у разі досягнення політичного компромісу. Натомість Олександр Мороз наголошує на тому, що для виборів немає законних підстав. Соціологи пов’язують це з тим, що нині, за соціальними опитуваннями, Соціалістична партія не пройшла б до парламенту, оскільки в період формування коаліції вона досить стрімко змінила свою політичну позицію, ухваливши рішення про коаліцію з Партією регіонів, хоча під час виборів дуже серйозно її критикувала. Сьогодні саме Мороз є тою людиною, яка найбільше не зацікавлена у проведенні дострокових виборів.

Така заява була своєрідним пошуком компромісу, для того аби коаліція не розпалася на цьому етапі. Водночас Партія регіонів заявляє про те, що вона не розгубила своїх виборців і цілком здатна повторити результат попередніх виборів.

ВЗ: Водночас підготовка до виборів вже триває. Сьогодні було заявлено про можливість утворення блоку Юрія Луценка. Хто увійде до цього об’єднання?

ВС: Це була досить несподівана заява, оскільки ще вчора Блок “Наша Україна” заявляв про те, що Юрій Луценко буде у їхньому списку. Однак сьогодні Луценко заявив, що він створюватиме власний мегаблок. Поки що відомо, що в нього входитиме партія Віктора Мусіяки “Вперед Україно”, яка на минулих парламентських виборах посіла останнє місце, та Християнсько-демократичний союз.

Народна самооборона, яку очолює Луценко, не є політичною силою. Це громадянське об’єднання, відтак воно не може брати участі. Але, якщо шляхом об’єднання буде створено блок і його очолить Луценко, то він може носити назву Блок Юрія Луценка.

ВЗ: Вікторіє, чи технічно готова країна до проведення позачергових виборів, досить багато нині дискусій довкола Центральної виборчої комісії?

ВС: Робота ЦВК сьогодні фактично заблокована. Не вистачає кворуму, четверо членів комісії захворіли, відтак ЦВК не може ухвалювати жодних рішень. Окрім того, декілька членів ЦВК, яких пов’язують із провладними силами, написали заяву до президента та Конституційного Суду, про те, що вони не можуть здійснювати підготовки до виборів, доки немає рішення cуду з приводу конституційності Указу.

Ще однією проблемою є фінансування виборів. РНБО зобов’язала уряд профінансувати їх із резервного фонду, однак Верховна Рада заборонила це робити, ухваливши відповідну постанову. Тому виборча комісія не створюється, чимало партій просто не подають туди своїх представників, не проводять з’їздів, не формують виборчих списків. І грошей на проведення виборів поки що ніхто не виділяв. І це дуже серйозно ускладнює проведення виборів вже у травні.

XS
SM
MD
LG