Спеціальні потреби

У США – демонстрації проти глобального потепління


Невдовзі людство відзначатиме Міжнародний день Землі, але всюди в Америці ті, яких непокоїть проблема глобального потепління, прагнуть бути почутими вже зараз. Нещодавно по всій країні пройшли тисячі демонстрацій. І де б ці виступи не відбулись – у містах, містечках, чи селах – вони несли однакову вимогу – припинити знищення планети. Практично в кожному куточку країни на демонстраціях американці вимагали від Конгресу дій, аби запобігти глобальному потеплінню.

Організатори, серед яких переважає молодь, кажуть, що акції відбулись у всіх 50-ти штатах і їх було більше тисячі.

У Нью-Йорку учасники акції сформували натовп, щоб продемонструвати, як високо підніметься лінія повеней після майбутніх злив, якщо рівень океану зросте, як прогнозується.

Маршрут протестів простягся від гір Акадія у штаті Мейн до уражених екопроблемами рифів у Флориді і дамб у Новому Орлеані, де нещодавно вся нація стала свідком наслідків стихійного лиха.

Билл МaкКіббен 1989-го року написав книгу про глобальне потепління. Він був одним із головних організаторів цьогорічних виступів, які мають на меті переконати Конгрес в одному: США повинні скоротити викиди двоокису вуглецю на 80% до 2050-го року.

Билл МaкКіббен каже: “Зробити це абсолютно реально – по 2% упродовж наступних 40 років, і в нас буде шанс видряпатись з цієї халепи”.

Тепер протести відрізняються від тих, які відбулись у перший Міжнародний день Землі 1970-го року. Тоді треба було приїхати у Вашингтон, щоби продемонструвати свою волю, а тепер із розвитком Інтернету усе місцеве буквально перетворилось на глобальне. Та й 30 років тому проблема кліматичних змін ще не стояла так гостро, тепер же вона переважує усі інші екологічні питання.

XS
SM
MD
LG