Спеціальні потреби

Німецькі дослідники зможуть читати думки


Дослідники, які вивчають роботу людського мозку говорять, що сьогодні вони вже можуть побачити, де саме формуються думки. Німецькі дослідники з Наукового інституту Макса Планка кажуть, що знімки людського мозку, зроблені у момент, коли людина приймає якесь рішення, можуть мати величезне значення для лікування багатьох складних хвороб, пов’язаних із розумовими відхиленнями.

Науковці Інституту Макса Планка, що у Німеччині, працюють над вивченням роботи людського мозку вже не один рік. Вони заявляють, що на зображеннях сканування мозку, яке вони проводили, видно, як людина приймає рішення. Дехто говорить, що це пояснює ті фізичні процеси, які відбуваються в голові. За допомогою магнітного резонансу, вчені можуть проілюструвати, які наміри має людина, які думки формуються в її голові. Потім вчені проводять детальний комп’ютерний аналіз і створюють моделі активності мозку. Керівник дослідження Джон Дилан-Хеінс каже:

“Ми застосовуємо техніку, яка сканує мозок з усіх сторін, щоб бачити ті його частини, які можуть вказати, що людина збирається зробити. І нам вдалося знайти досить стійкі закономірності, які можуть вказати, які наміри має людина”.

Досліджуючи лобову частину кори головного мозку, науковці виявили, що мозок діє по різному, коли людину просять додати чи відняти два числа. У момент, коли людину просили додати чи відняти числа, вчені сканували мозок. Після сотень проведених тестів, отримані дані дозволили сформувати чіткі моделі. Професор Дилан-Хейнс каже, що коли наші наміри переходять до виконання, вони копіюються в іншу частину мозку, а потім виконуються.

У голлівудському фільмі Стівена Спілберга “Особлива думка”, влада використовує технології читання думок, щоб переслідувати людей. Чи може це бути проблемою в майбутньому? Професор Колін Блекмор, який спостерігає за дослідженнями Інституту Макса Планка каже:

“Чи можемо ми уявити собі майбутнє, коли нас будуть сканувати в аеропорту і хтось знатиме все, про що ми думаємо? Я не лише вважаю, що це ймовірно, але хочу підкреслити, що вчені вже почали працювати над реалізацією цих намірів”.

Він говорить, що такі дослідження матимуть особливе значення для медицини, адже є серйозні захворювання, такі як аутизм, шизофренія інші розумові відхилення, коли люди не можуть контролювати власні наміри та дії.

Скептики говорять, що зусилля німецьких вчених призведуть до того, що машини будуть заглядати в душі людей. Але самі науковці вважають, що їхні дослідження допоможуть краще зрозуміти і лікувати важкі розумові відхилення.

XS
SM
MD
LG