Спеціальні потреби

Вбивство породило дискусії щодо володіння зброєю


Жахлива стрілянина у Вірджинському політехнічному університеті, яка забрала життя 33 людей стала найбільш масштабним інцидентом такого типу за всю історію США. Після пережитого шоку, в американському суспільстві знову розгорілися дебати щодо законів про право на володіння і носіння зброї.

Вражає легкість, з якою студент легально зміг купити 9-ти міліметровий Глоґ і цілий арсенал набоїв до нього. Експерти говорять – це все через недосконалість законів.

Це вже 15-й випадок, коли від зброї купленої у магазині, де придбав свій пістолет Чо Сен Ху, гинуть люди. Але власник крамниці говорить, що у поведінці Чо не було нічого підозрілого, а сам процес купівлі пістолету забрав не більше 15-ти хвилин. Власник каже, що студент мав необхідні медичні довідки з поліцейського відділку і не було причин йому відмовити.

Загалом немає проблеми придбати зброю у штаті Вірджинія без випробувального періоду і лише пройшовши коротку перевірку особи на місці. Поліція впевнена, що у штаті Вірджинія продається найбільше нелегальної зброї, яку потім застосовують злочинці в Нью-Йорку. Комісар поліції каже, що у Вірджинії дуже легко можна придбати зброю. А серед населення вважається нормальним мати пістолет.

Студенти, члени клубу власників зброї Вірджинського політехнічного університету говорять, що вони могли б швидше зупинити вбивцю, якби їм дозволили мати при собі пістолети.

Поліція говорить що Чо Сен Ху, уродженець Південної Кореї, який в дитинстві переїхав до Сполучених Штатів, зміг придбати зброю на основі чинних законів штату, оскільки ніколи не чинив кримінальних злочинів у минулому.

Речник найбільш відомого в Америці об’єднання, що захищає права людей на володіння і носіння зброї, говорить, що це ще фундаментальне право громадянина, яке зафіксоване у Конституції країни, мати і носити зброю. Він обурюється тим, що існують сильні політичні лоббі, які хочуть змінити другу поправку до Конституції, що дає право мати зброю громадянам і називає це неповагою американської історії.

За інформацією ФБР з 2005 року більше ніж півмільйона американців отримали відмову у праві володіти зброєю. Разом з тим, федеральні та місцеві органи влади дозволили купівлю зброї більше ніж 50-ти мільйонам американців.

XS
SM
MD
LG