Спеціальні потреби

Представник президента в суді подасть у відставку


Піти у відставку після оголошення вердикту планує представник президента в Конституційному Суді України. Заява стала головною подією третього дня слухань, які мають дати відповідь, чи законно вчинив президент, розпустивши Верховну Раду. Володимир Шаповал повідомив журналістам, що складе повноваження, щойно закінчиться розгляд справи, тоді ж пояснить мотиви:

“Я можу вам сказати, що після цієї справи я звільняюсь з посади представника президента в КС. І на прес-конференції поясню, які причини”.

Коаліціянти поспішили витлумачити демарш судді незгодою з позицією, яку йому доводиться захищати. Представник Верховної Ради Юрій Мірошниченко поспівчував Шаповалу. На його думку, той переживає “психологічний дискомфорт і стресову ситуацію на межі зриву”:

“Володимир Миколайович – правник високого класу, я вважаю його одним із найкращих в Україні. Сьогодні таким кроком він демонструє свою незгоду з тією правовою позицією, яку займає президент. Разом з тим, я хочу сказати, що він вчинив як справжній фахівець і він звільняється після процесу”.

Третій день засідань Конституційного Суду розпочався вчасно і обійшовся без ексцесів. Цьому неабияк сприяла додаткова металева загорожа, що виросла навколо будівлі суду, та щільні кордони омонівців, під прикриттям яких учасники процесу потрапляли у приміщення.

Суд засідав у повному складі: усі 18 суддів продовжили слухати представника президента. Відтак на черзі – заслуховування представників Кабінету Міністрів і Центральної виборчої комісії, далі за процедурою іде розгляд доказів. Коли слід очікувати на вердикт, тлумачі Конституції прогнозувати не беруться. Суддя КС Валерій Пшеничний зазначив:

“Ніхто зараз не скаже, коли ми закінчимо. Річ у тому, що зараз сторони висловлюються, питання ставлять. Потім будуть виступи сторін. Коротко чи довго – хто його знає”.

А між тим Генеральна прокуратура веде розслідування вчорашніх інцидентів з перешкоджанням роботі суду, за фактом яких порушено кримінальні справи. В Генпрокуратурі також перевірили звинувачення, оприлюднені Службою безпеки, про підкуп судді-доповідачки, і дійшли висновку, що інформація сфальсифікована. У тому, що Сюзанна Станік не отримувала хабарів у вигляді автомобілів і квартир, впевнений виконувач обов’язків Генпрокурора Віктор Пшонка, про що він заявив з трибуни Верховної Ради.

Водночас юрба мітингувальників навколо Конституційного Суду продовжує рости. Опозиція закликала своїх прихильників прибути у п’ятницю на Європейський майдан; коаліція, своєю чергою, привезла автобусами й потягами до Києва ще 11 тисяч власних прибічників. Удень під стінами суду, за різними даними, перебувало від 10 до 15 тисяч пікетувальників – приблизно порівну помаранчевих і біло-блакитних. Обидві “групи підтримки”, розділені металевими кордонами та групами спецпризначенців, громадського порядку не порушували.

А тим часом у резолюції, яку сьогодні затвердила Парламентська Асамблея Ради Європи за результатами українських слухань, зазначається, що саме Конституційний Суд має поставити крапку в конфлікті між Президентом і Верховною Радою.

XS
SM
MD
LG