Спеціальні потреби

Суддя Кампо: Розгляд справи щодо Указу слід припинити


Припинити конституційне провадження у справі президентського Указу про розпуск парламенту. Таку пропозицію оприлюднив у понеділок один із суддів Конституційного Суду Володимир Кампо. Свою позицію суддя аргументує тим, що процес не правовий, а суто політичний:

“Припинити конституційне провадження у справі за конституційним поданням 53 народних депутатів України щодо відповідності Указу Президента України про припинення повноважень Верховної Ради від 2 квітня 2007 року Конституції України. Оскільки питання, порушені у конституційному поданні не входять у відомчість КС”.

Як пояснив суддя, Конституційний Суд не може вирішувати цю справу по суті, оскільки не наділений правом втручатися в політичну діяльність президента, парламенту і Кабінету Міністрів, так само як заповнювати прогалини у розподілі владних поноважень.

Проект постанови про припення слухань Кампо оприлюднив після того, як представник Верховної Ради в суді Анатолій Селіванов відмовився відповідати на запитання. Від постійного представника ВР суддя хотів почути, чи не є подання до Конституційного Суду фактичним визнанням президентського Указу, всупереч його скасуванню Верховною Радою. Раніше на це запитання так само відмовився відповідати представник Верховної Ради п’ятого скликання Ярослав Мендусь.

Водночас, представники Верховної Ради заявили, що не вважають за необхідне відповідати на запитання суддів, які належать до президентської квоти, оскільки ті, мовляв, упереджені.

Так чи інакше – пропозицію закрити провадження, яку висловив суддя Кампо, можуть розглядати тільки в закритому режимі. Про це заявив голова Конституційного Суду Іван Домбровський, пообіцявши повернутися до питання пізніше, “коли прийде час”.

А тим часом другий тиждень роботи Конституційного Суду і далі триває у супроводі мітингів і скандалів.

Звинувачення у корупції, висунуті на адресу судді-доповідачки Сюзанни Станік, обростають дедалі новими деталями. Служба безпеки веде розслідування вже щодо дванадцяти об’єктів нерухомості, які суддя начебто отримала у вигляді хабара. Про це сказав у неділю в ефірі 5-го каналу виконувач обов’язків голови СБУ. Валентин Наливайченко висловив подив, що Генпрокуратура заявила про недостовірність інформації ще до того, як отримала відповідні матеріали для перевірки.

Також народний депутат від БЮТ Григорій Омельченко, провівши власне депутатське розслідування, підвердив причетність літньої матері судді до багатомільйонних фінансових операцій. Матеріали, що містять конкретні дати, номери рахунків та адреси земельних ділянок і нерухомості в Києві та Ялті, які вона отримала, депутат оприлюднив минулої п’ятниці на прес-конференції у Києві.

XS
SM
MD
LG