Спеціальні потреби

Вступ України у СОТ знову можуть відтермінувати


Запланований на середину нинішнього року вступ України у Світову організацію торгівлі можуть відкласти. Нині українські урядовці називають більш вірогідним приєднання до СОТ до кінця 2007-го. Міністр економіки Анатолій Кінах визнає – для завершення переговорного процесу парламенту необхідно ухвалити пакет із восьми чи дев’яти законів. Вони мають врегулювати застосування на території України генетично модифікованих рослин, оподаткування сільгоспвиробників а також узгодити норми сертифікації та стандартизації продукції.

Парламент навряд чи зможе швидко ухвалити ці закони, кажуть оглядачі. Насамперед, через політичну кризу. Про це говорить і Кінах. Видання “Діло”, посилаючись на власні джерела в Мінекономіки, повідомляє про невдоволення членами робочої групи звітом української сторони щодо вступу до СОТ. У відомстві припускають, що претензії до України можуть розширитися. Крім зазначеного пакету законів ймовірно доведеться ухвалювати й інші нормативні акти, вважають у Міністерстві економіки. Про це стане відомо у травні під час наступного засідання робочої групи.

Для остаточного виконання умов вступу в СОТ, Україна також має підписати двосторонній протокол про взаємний доступ на ринки із Киргизстаном. Це остання із 50 держав, з якою Київ повинен узгодити такі документи. Після тривалих переговорів суперечності між сторонами вдалося подолати. Підписати спільний протокол планують найближчим часом.

У той же час міністр закордонних справ Арсеній Яценюк про “сотівські преспективи” України висловивився ще песимістичніше. Він зазначив, що членство України в СОТ до кінця року буде дивом. Серед факторів, які гальмують цей процес, урядовець назвав брак політичної волі, непрофесійність українських чиновників та політичні чвари.

Вишиванки захоплюють світ. Інтерактивна мапа

XS
SM
MD
LG