Спеціальні потреби

Виставка “Небезпечна краса” розвінчує стереотипи


У сучасному західному суспільстві поняття краси часто асоціюється з худорлявістю. Преса та мода допомагають укорінити цей міф. Однак після смерті кількох моделей під час тижня моди в Іспанії занадто худим жінкам було заборонено працювати на подіумі. Це викликало дискусію світового масштабу щодо межі, за яку жінки часто заходять намагаючись відповідати стандартам суспільного уявлення про красу.

У Нью-Йорку пройшла виставка “Небезпечна краса” покликана розвіяти стереотипи до яких людство йшло багато років.

Автори виставки поставили під сумнів поняття вродливості, закорінені у західному суспільстві. Вже на вході на відвідувачів чекають ваги, які стали символом незадоволення власною вагою. Як розповідає куратор, виставка покликана розбудити тривогу за власне здоров’я у відвідувачів.

Організатори зауважили, що люди бояться важитися на очах у когось, тож саме тому вони розташували ваги на вході, щоб відтворити відчуття незадоволення собою, яке створила індустрія краси.

Експонати виставки – картини, скульптури, фотографії та відео. Всі ці матеріали покликані спровокувати, шокувати відвідувача та примусити його задуматися. Там можна побачити картини, які показують феномен дистрофії серед зірок. У одному із відеофільмів розповідається про дієту однієї надзвичайно худорлявої моделі, а деякі фотографії зафіксували на які жертви ідуть жінки, аби відповідати стандартам краси.

Організатори кажуть, що виставка “Небезпечна краса” виникла тому, що люди наносять собі як душевної так і фізичної шкоди, намагаючись відповідати нереальним стандартам моди. Тому що у наш постфеміністський час, ми опустилися до цього надзвичайно стереотипного поняття краси.

Схоже, що тактика авторів виставки працює. Одна із відвідувачок каже:

“Завдяки цій виставці я почуваюсь більш комфортно у своєму тілі. Нормально старіти і мати зморшки на обличчі та невеликий живіт. Я не хочу виглядати так, як будь-хто із цих жінок та манекенниць”.

Автори експозиція прагнуть довести, що можна досягти успіху у модельному бізнесі без екстремальних дієт. Про це говорять і самі моделі:

- “Я веду активне життя. Ходжу у спортзал, займаюсь кік-боксингом двічі на тиждень. Мені подобається бігати на вихідних. Я живу у відкритій місцевості і пробігаю щонайменше вісім - десять кілометрів за раз. Сидіти на дієті не для мене, я так не можу”.

- “Робота завжди знайдеться для будь-якого типу дівчини. Ви завжди знайдете клієнтів, які працюватимуть з вашим зовнішнім виглядом. Якщо ж не вдається, то краще пошукати інше заняття, замість того аби шкодити власному здоров’ю”.

Загалом на виставці “Небезпечна краса” були представлені роботи майже тридцяти художників, фотографів, скульпторів та режисерів.

XS
SM
MD
LG