Спеціальні потреби

Актуально

Виставка “Небезпечна краса” розвінчує стереотипи

У сучасному західному суспільстві поняття краси часто асоціюється з худорлявістю. Преса та мода допомагають укорінити цей міф. Однак після смерті кількох моделей під час тижня моди в Іспанії занадто худим жінкам було заборонено працювати на подіумі. Це викликало дискусію світового масштабу щодо межі, за яку жінки часто заходять намагаючись відповідати стандартам суспільного уявлення про красу.

У Нью-Йорку пройшла виставка “Небезпечна краса” покликана розвіяти стереотипи до яких людство йшло багато років.

Автори виставки поставили під сумнів поняття вродливості, закорінені у західному суспільстві. Вже на вході на відвідувачів чекають ваги, які стали символом незадоволення власною вагою. Як розповідає куратор, виставка покликана розбудити тривогу за власне здоров’я у відвідувачів.

Організатори зауважили, що люди бояться важитися на очах у когось, тож саме тому вони розташували ваги на вході, щоб відтворити відчуття незадоволення собою, яке створила індустрія краси.

Експонати виставки – картини, скульптури, фотографії та відео. Всі ці матеріали покликані спровокувати, шокувати відвідувача та примусити його задуматися. Там можна побачити картини, які показують феномен дистрофії серед зірок. У одному із відеофільмів розповідається про дієту однієї надзвичайно худорлявої моделі, а деякі фотографії зафіксували на які жертви ідуть жінки, аби відповідати стандартам краси.

Організатори кажуть, що виставка “Небезпечна краса” виникла тому, що люди наносять собі як душевної так і фізичної шкоди, намагаючись відповідати нереальним стандартам моди. Тому що у наш постфеміністський час, ми опустилися до цього надзвичайно стереотипного поняття краси.

Схоже, що тактика авторів виставки працює. Одна із відвідувачок каже:

“Завдяки цій виставці я почуваюсь більш комфортно у своєму тілі. Нормально старіти і мати зморшки на обличчі та невеликий живіт. Я не хочу виглядати так, як будь-хто із цих жінок та манекенниць”.

Автори експозиція прагнуть довести, що можна досягти успіху у модельному бізнесі без екстремальних дієт. Про це говорять і самі моделі:

- “Я веду активне життя. Ходжу у спортзал, займаюсь кік-боксингом двічі на тиждень. Мені подобається бігати на вихідних. Я живу у відкритій місцевості і пробігаю щонайменше вісім - десять кілометрів за раз. Сидіти на дієті не для мене, я так не можу”.

- “Робота завжди знайдеться для будь-якого типу дівчини. Ви завжди знайдете клієнтів, які працюватимуть з вашим зовнішнім виглядом. Якщо ж не вдається, то краще пошукати інше заняття, замість того аби шкодити власному здоров’ю”.

Загалом на виставці “Небезпечна краса” були представлені роботи майже тридцяти художників, фотографів, скульпторів та режисерів.

Всі новини дня

Трубопроводи Північний потік 1 і 2 не дають газу Європі, але витікають

Міністр економіки Німеччини Роберт Габек на газовій станції в Любміні в Німеччині, де газопровід Північний Потік виходить з Балтійського моря на сушу

Данія і Швеція повідомили про витікання газу з непрацюючих трубопроводів Північний потік 1 і 2, що пролягають по дну Балтійського моря з Росії до Німеччини.

Інциденти ставлять під ще більший сумнів можливість швидкого відновлення постачання російського газу до Європи в обсягах необхідних для зимового періоду.

Причини витікання газу на трьох, як вважають зараз, нитках трубопроводів біля данського острова Борнгольм не відомі, але офіційні представники називають ситуацію дуже незвичайною.

Північний потік 1 був найбільшим маршрутом постачання російського природного газу у Європу, але на тлі активізації війни Росії з Україною контрольована російською державою компанія Газпром спочатку скоротила транспортування ним газу, а в серпні повністю припинила, пославшись на технічні проблеми ускладнені, як заявили у Москві, західними санкціями.

Північний потік 2 споруджений, але так і не запрацював після того, як уряд Німеччини закрив проект на тлі лютневого російського вторгнення в Україну.

Транзит російського газу до Європи триває через газотранспортну систему України, але у скорочених обсягах, і українці закрили один з маршрутів, вказавши на втручання російських окупаційних військ на українській території.

Впродовж весни і літа Росія відмовилася продавати газ Болгарії, Данії, Польщі, Фінляндії, а також нідерландській компанії Gasterra і частково компанії Shell після того, як вони відкинули вимоги Москви платити за газ у російських рублях.

Найбільша країна ЄС - Німеччина заявляє, що на понад 80% заповнила запаси газу у сховищах і Європа активізувала пошуки альтернативних джерел палива, але проблеми з постачанням спричинили різкі зростання цін на енергію.

Шведська мореплавна служба повідомила про два місця витоку газу з трубопроводу Північний потік 1 після того, як Данія оголосила обмеження руху суден довкола витоку виявленого на Північному потоку 2.

Данська служба, яку цитує служба новин Reuters, вказує, що у зоні витоку газу судна можуть втратити здатність триматися на воді, а крім того є загроза вогню.

Також витік газу в повітря збільшує в атмосфері парникові гази, що впливають на клімат.

Газопровід Північний Потік 1 сягає 1 224 кілометри від Виборга в Росії до Любміна в Німеччині.

Пропускна спроможні кожної нитки 27,5 мільярдів кубометрів газу на рік.

В Німеччині той газ подавали в трубопроводи до інших країн Європи.

Нові санкції Великої Британії проти РФ, вибори в Італії – деталі. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:17 0:00

Допомога українським біженцям в Кракові: фундація «Зустріч». Відео

Допомога українським біженцям в Кракові: фундація «Зустріч». Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:46 0:00

«І українці і поляки масово зверталися з пропозицією допомоги». Фундація «Зустріч» у Кракові збільшила обсяг своєї діяльності вдесятеро, щоб задовольнити потреби українських біженців, які їхали у місто.

Інтерв’ю «Голосу Америки» з дружиною Сергія Волинського. Відео

Інтерв’ю «Голосу Америки» з дружиною Сергія Волинського. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:39 0:00

За умовами обміну полонених, п’ятеро звільнених командирів “Азовсталі” до кінця війни перебуватимуть в Туреччині. Один із них - Сергій Волинський. "Голос Америки" поспілкувався з його дружиною Русланою.

«Ми повинні надати Україні все, що можемо» - Марі Йованович. Інтерв’ю

«Ми повинні надати Україні все, що можемо» - Марі Йованович. Інтерв’ю
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:17 0:00

Екс-посолка США в Києві назвала російські обстріли цивільної інфраструктури України «ганебними» і заявила про невідворотність покарання Росії за військові злочини.

Нові санкції Великої Британії проти РФ, вибори в Італії – деталі. Відео

Нові санкції Великої Британії проти РФ, вибори в Італії – деталі. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:17 0:00

Британський уряд став першим на Заході, хто ввів нові санкції проти Росії через незаконні так звані «референдуми» на окупованих територіях України. Міністр закордонних справ Британії Джеймс Клеверлі заявив, що «уявні референдуми під дулом пістолета не можуть бути вільними чи справедливими».

Більше

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG