Спеціальні потреби

Виставка “Небезпечна краса” розвінчує стереотипи


У сучасному західному суспільстві поняття краси часто асоціюється з худорлявістю. Преса та мода допомагають укорінити цей міф. Однак після смерті кількох моделей під час тижня моди в Іспанії занадто худим жінкам було заборонено працювати на подіумі. Це викликало дискусію світового масштабу щодо межі, за яку жінки часто заходять намагаючись відповідати стандартам суспільного уявлення про красу.

У Нью-Йорку пройшла виставка “Небезпечна краса” покликана розвіяти стереотипи до яких людство йшло багато років.

Автори виставки поставили під сумнів поняття вродливості, закорінені у західному суспільстві. Вже на вході на відвідувачів чекають ваги, які стали символом незадоволення власною вагою. Як розповідає куратор, виставка покликана розбудити тривогу за власне здоров’я у відвідувачів.

Організатори зауважили, що люди бояться важитися на очах у когось, тож саме тому вони розташували ваги на вході, щоб відтворити відчуття незадоволення собою, яке створила індустрія краси.

Експонати виставки – картини, скульптури, фотографії та відео. Всі ці матеріали покликані спровокувати, шокувати відвідувача та примусити його задуматися. Там можна побачити картини, які показують феномен дистрофії серед зірок. У одному із відеофільмів розповідається про дієту однієї надзвичайно худорлявої моделі, а деякі фотографії зафіксували на які жертви ідуть жінки, аби відповідати стандартам краси.

Організатори кажуть, що виставка “Небезпечна краса” виникла тому, що люди наносять собі як душевної так і фізичної шкоди, намагаючись відповідати нереальним стандартам моди. Тому що у наш постфеміністський час, ми опустилися до цього надзвичайно стереотипного поняття краси.

Схоже, що тактика авторів виставки працює. Одна із відвідувачок каже:

“Завдяки цій виставці я почуваюсь більш комфортно у своєму тілі. Нормально старіти і мати зморшки на обличчі та невеликий живіт. Я не хочу виглядати так, як будь-хто із цих жінок та манекенниць”.

Автори експозиція прагнуть довести, що можна досягти успіху у модельному бізнесі без екстремальних дієт. Про це говорять і самі моделі:

- “Я веду активне життя. Ходжу у спортзал, займаюсь кік-боксингом двічі на тиждень. Мені подобається бігати на вихідних. Я живу у відкритій місцевості і пробігаю щонайменше вісім - десять кілометрів за раз. Сидіти на дієті не для мене, я так не можу”.

- “Робота завжди знайдеться для будь-якого типу дівчини. Ви завжди знайдете клієнтів, які працюватимуть з вашим зовнішнім виглядом. Якщо ж не вдається, то краще пошукати інше заняття, замість того аби шкодити власному здоров’ю”.

Загалом на виставці “Небезпечна краса” були представлені роботи майже тридцяти художників, фотографів, скульпторів та режисерів.

Вишиванки захоплюють світ. Інтерактивна мапа

XS
SM
MD
LG