Спеціальні потреби

Іран готовий надати допомогу у відбудові Іраку


У неділю Прем'єр-міністр Іраку аль-Малікі зустрівся з уповноваженим посланцем Ірану. Передумовою зустрічі Прем'єр-міністра Іраку Нурі аль-Малікі з високопосадовцем Ірану Алі Ларіджані була офіційна згода Тегерану взяти участь у підтриманій США регіональній конференції в справі Іраку, яка розпочнеться цього тижня в Єгипті. Аль-Малікі заявив Лоріджані, що триваюче в Іраку насилля становить загрозу й для безпеки інших. Він мав на увазі Іран, який Сполучені Штати звинувачують у розпалюванні іракського насильства.

Секретар Верховної Ради національної безпеки Ірану Алі Ларіджані висловив готовність Ірану допомогти у відбудові Іраку та запевнив уряд аль-Малікі у повній підтримці з боку Тегерану:

“Мені пощастило, бо я в Іраку і маю нагоду вести переговори з Ппрем'єр-міністром Нурі аль-Малікі. Ми конструктивно обговорили деякі питання, що стосуються двосторонніх відносин і безпеки. Безпека Іраку важлива не лише для самого Іраку, а усіх інших. Тому ми надзвичайно зацікавлені у тому, щоб Ірак став безпечним”.

Іран користується вагомим авторитетом серед шиїтських партій Іраку, які фактично становлять більшість у іракському уряді. Крім того, на думку аналітиків, Тегеран має зв'язки і з численними войовничими угрупованнями сунітів. Тому залучення Тегерану до розмов, покликаних приборкати насилля в Іраку, американські експерти і політичні діячі вважають явищем позитивним.

Відео - найголовніше

Як пройшов візит Ентоні Блінкена до Києва? Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:14 0:00
XS
SM
MD
LG