Спеціальні потреби

Актуально

Згуровський: Україна має умови для потужного розвитку 

У Вашингтоні цими днями перебуває ректор Національного технічного університету України Михайло Згуровський. В Інституті Кеннана він виступить з промовою на тему "Життєздатний розвиток і поточна ситуація в Україні". Детальніше про плани та очікування колишній міністр освіти розмовляв із Андрієм Годованцем.

АГ: Пане Михайле, яка мета вашого візиту у США?

МЗ: Я матиму доповідь в Інституті Кеннана, це моя професійна діяльність. Доповідатиму про нові результати глобального моделювання сталого розвитку. Ці результати були отримані внаслідок досліджень, які проводили наші науковці спільно із університетом Мінесоти. І їх можна використати для покращення стратегії розвитку будь-якої країни.

Насамперед слід зрозуміти, що економіка, екологія та розвиток будь-якого суспільства залежать від тих загроз, які зараз з’явилися. Це і глобальні хвороби, такі як СНІД чи туберкульоз, це і корупція, і викиди вуглецю, які зумовлюють глобальне потепління, і структурні демографічні зміни. Якщо сукупно врахувати ці фактори і провести розрахунок, то можна визначити показники економічного суспільного розвитку як на найближчий час, так і на 15 – 20 років. Спираючись на це, можна визначити оптимальну стратегію розвитку як окремої країни, так і сукупності країн та регіонів світу.

АГ: Тобто, Ви доповідатимете про те, як ці зміни вплинуть на економіку України?

МЗ: Я робитиму фокус на Сполучених Штатах та Україні. Сподіваюся, що слухачам буде цікаво ознайомитися з тим, на якому місці перебувають США у світовому баченні і у світових рейтингах. Завдяки чому вони займають те місце, яке дало змогу визначити глобальне моделювання. І що очікує як США так і Україну через 5 – 10 років.

АГ: Що ж, на вашу думку, очікує Україну?

МЗ: На мій погляд, незважаючи на сьогоднішню кризу, Україну очікує економічний розвиток, у зв’язку з тим, що цей розвиток визначатиме людський потенціал, а Україна в цьому плані справді має великий ресурс. Визначатимуть майбутнє і певні геополітичні умови, які також є сприятливими, і географічне положення як транзитної країни, що також їй допомагатиме, та багато інших чинників. Тому Україні важливо подолати проблеми сьогоднішнього дня, що займе декілька років, і перейти до сталого, досить потужного розвитку, для чого є всі передумови.

АГ: Повернімося до подій в Україні, чому, на ваш погляд, президент наполягає на повторних виборах?

МЗ: Після Помаранчевої революції Україна отримала велику цінність – український народ став гравцем, почав приймати рішення в долі держави, а політичні партії стали на службу народу. І вони перебували у певному балансі, конкуруючи між собою. Як тільки почалося порушення цього балансу, знову з’явився ризик повернутися до моделі з централізованою системою управління, що за визначенням призводить до деградації. Президент відчув ці ризики і спробував зупинити цю тенденцію.

Всі новини дня

Трубопроводи Північний потік 1 і 2 не дають газу Європі, але витікають

Міністр економіки Німеччини Роберт Габек на газовій станції в Любміні в Німеччині, де газопровід Північний Потік виходить з Балтійського моря на сушу

Данія і Швеція повідомили про витікання газу з непрацюючих трубопроводів Північний потік 1 і 2, що пролягають по дну Балтійського моря з Росії до Німеччини.

Інциденти ставлять під ще більший сумнів можливість швидкого відновлення постачання російського газу до Європи в обсягах необхідних для зимового періоду.

Північний потік 1 був найбільшим маршрутом постачання російського природного газу у Європу, але на тлі активізації війни Росії з Україною контрольована російською державою компанія Газпром спочатку скоротила транспортування ним газу, а в серпні повністю припинила, пославшись на технічні проблеми ускладнені, як заявили у Москві, західними санкціями.

Північний потік 2 споруджений, але так і не запрацював після того, як уряд Німеччини закрив проект на тлі лютневого російського вторгнення в Україну.

Транзит російського газу до Європи триває через газотранспортну систему України, але у скорочених обсягах, і українці закрили один з маршрутів, вказавши на втручання російських окупаційних військ на українській території.

Впродовж весни і літа Росія відмовилася продавати газ Болгарії, Данії, Польщі, Фінляндії, а також нідерландській компанії Gasterra і частково компанії Shell після того, як вони відкинули вимоги Москви платити за газ у російських рублях.

Найбільша країна ЄС - Німеччина заявляє, що на понад 80% заповнила запаси газу у сховищах і Європа активізувала пошуки альтернативних джерел палива, але проблеми з постачанням спричинили різкі зростання цін на енергію.

Шведська мореплавна служба повідомила про два місця витоку газу з трубопроводу Північний потік 1 після того, як Данія оголосила обмеження руху суден довкола витоку виявленого на Північному потоку 2.

Данська служба, яку цитує служба новин Reuters, вказує, що у зоні витоку газу судна можуть втратити здатність триматися на воді, а крім того є загроза вогню.

Також витік газу в повітря збільшує в атмосфері парникові гази, що впливають на клімат.

Газопровід Північний Потік 1 сягає 1 224 кілометри від Виборга в Росії до Любміна в Німеччині.

Пропускна спроможні кожної нитки 27,5 мільярдів кубометрів газу на рік.

В Німеччині той газ подавали в трубопроводи до інших країн Європи.

Нові санкції Великої Британії проти РФ, вибори в Італії – деталі. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:17 0:00

Допомога українським біженцям в Кракові: фундація «Зустріч». Відео

Допомога українським біженцям в Кракові: фундація «Зустріч». Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:46 0:00

«І українці і поляки масово зверталися з пропозицією допомоги». Фундація «Зустріч» у Кракові збільшила обсяг своєї діяльності вдесятеро, щоб задовольнити потреби українських біженців, які їхали у місто.

Інтерв’ю «Голосу Америки» з дружиною Сергія Волинського. Відео

Інтерв’ю «Голосу Америки» з дружиною Сергія Волинського. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:39 0:00

За умовами обміну полонених, п’ятеро звільнених командирів “Азовсталі” до кінця війни перебуватимуть в Туреччині. Один із них - Сергій Волинський. "Голос Америки" поспілкувався з його дружиною Русланою.

«Ми повинні надати Україні все, що можемо» - Марі Йованович. Інтерв’ю

«Ми повинні надати Україні все, що можемо» - Марі Йованович. Інтерв’ю
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:17 0:00

Екс-посолка США в Києві назвала російські обстріли цивільної інфраструктури України «ганебними» і заявила про невідворотність покарання Росії за військові злочини.

Нові санкції Великої Британії проти РФ, вибори в Італії – деталі. Відео

Нові санкції Великої Британії проти РФ, вибори в Італії – деталі. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:17 0:00

Британський уряд став першим на Заході, хто ввів нові санкції проти Росії через незаконні так звані «референдуми» на окупованих територіях України. Міністр закордонних справ Британії Джеймс Клеверлі заявив, що «уявні референдуми під дулом пістолета не можуть бути вільними чи справедливими».

Більше

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG