Спеціальні потреби

Опозиційні сили погрожують вийти з процесу переговорів  


Опозиція та правляча коаліція ні на крок не просунулися у переговорах щодо проведння дострокових виборів. Як і напередодні, сторони не можуть порозумітися, які саме рішення має ухвалити Верховна Рада для того, щоб дати зелене світло голосуванню. Члени коаліції – КПУ та Соцпартія вимагають до офіційного старту кампанії внести зміни до Конституції, які надали б Раді право на саморозпуск. Те, що це може бути тривалий процес, їх не бентежить, говорить представник Компартії Катерина Самойлик:

“Я не розумію, для чого взагалі такий поспіх? Тільки тому, що комусь хочеться реваншу? Тільки тому!”.

За словами лідера парламентської фракції Раїси Богатирьової Партія регіонів також схиляється до того, щоб провести вибори восени:

“Наша позиція нині така – якщо проводити вибори, то найкраще це робити вкінці жовтня, можливо напочатку листопада. Ми вважаємо, що потрібна якісна підготовка до виборів - це створення реєстру виборців, зміни у законодавстві, що створює гарантії для виборців”.

Опозиція звинувачує опонентів у зумисному затягуванні переговорів. Олександр Турчинов із БЮТ висунув коаліції ультиматум – на узгодження позицій він дає два дні:

“Треба з’ясувати позицію наших опонентів. Йдуть вони на ухвалення рішення 10 травня в парламенті, чині. Або взагалі цю тему переговорів треба закрити”.

Як один із варіантів опозиція пропонує змінити формат переговорів. Нині, каже Турчинов, правлячу коаліцію представляють три політичні сили, які не мають узгодженої позиції. Між ними, мовляв, постійно виникають суперечки. Відтак опозиція і більшість мають представити узгоджену точку зору.

Бютівець Микола Сивульський припускає, якщо політики не порозуміються, дострокові вибори відбудуться, як і визначено у президентському указі:

“Питання стоїть тільки так: чи це будуть вибори, в яких братимуть участь усі учасники виборчого процесу, чи це буде інший сценарій, де частина представлених у парламенті партій будуть бойкотувати вибори. Це буде конфронтаційний шлях проведння виборів”.

Сам президент називає такий варіант небажаним. Хоча пропозицію відкласти вибори на осінь Віктор Ющенко вважає неприйнятною:

“Вибори відбудуться, щоб ні в кого не було ніяких сумнівів. Прикро тільки, що кожен день затягування рішення по суті може призвести до втрати тих можливостей, які ми маємо сьогодні. Ніхто не може залишати країну на 7 - 8 місяців у стані невизначеності”.

Президент нагадує, що опозиційні сили мають альтернативні способи припинення роботи парламенту. Вони вже призначили дати з’їздів своїх політичних сил, для скасування передвиборчих списків. У цьому випадку Верховна Рада взагалі залишиться недієздатною, а вибори стануть неминучими. Але в цьому випадку жодної підготовчої роботи для їх провдення парламент провести не зможе.

XS
SM
MD
LG