Спеціальні потреби

На перепускних пунктах посилять заходи безпеки 


Національна адміністрація з ядерної безпеки Міністерства енергетики США та Державна прикордонна служба України ввели у експлуатацію обладнання для виявлення радіації у пункті пропуску Кучурган на українсько-молдовському кордоні. Співпраця урядів США і України була скерована на те, щоб запобігти незаконному переміщенню ядерного і радіоактивного матеріалу через кордони України.

У церемонії взяли участь Посол США в Україні, заступник міністра енергетики США з питань міжнародної співпраці і захисту матеріалів та Голова Державної прикордонної служби України.

Міністерство енергетики США та Державна прикордонна служба України 2005-го року уклали угоду Програма національної адміністрації ядерної безпеки “Друга лінія оборони”. Згідно з цією програмою США надає Україні допомогу для перепідготовки і технічних семінарів. Також американська сторона передає і допомагає експлуатувати обладнання, за допомогою якого виявляють радіацію на прикордонних переходах та в інших пунктах пропуску.

У рамках цієї допомоги розміщено обладнання для виявлення радіації у п’яти пунктах пропуску в Україні, на кордоні з Молдовою. Національна адміністрація ядерної безпеки США у співпраці з Україною планують обладнати ще 25 пунктів пропуску.

Національна адміністрація ядерної безпеки є окремим агентством всередині Міністерства енергетики США, яке відповідає за зміцнення національної безпеки. Вона підтримує і покращує безпечність, надійність та ефективність американських арсеналів ядерної зброї, працює над зниженням глобальної загрози від зброї масового ураження, реагує на ядерні й радіологічні надзвичайні ситуації у США і за кордоном.

Посол США в Україні Вільям Тейлор провів зустріч і з Одеським міським головою Едуардом Гурвіцом. Гості висловили готовність і надалі надавати різноманітну допомогу в багатьох болючих для України питаннях.

Посол США задоволений тим фактом, що саме Одеса опинилася серед тих українських міст, де у 2012-му році відбуватиметься Чемпіонат Європи з футболу. Щоправда, це місто на Чорному морі є серед резервних. Одеський міський голова повідомив, що до 2012-го року муніципалітет планує реалізувати чимало важливих програм.

XS
SM
MD
LG