Спеціальні потреби

Звіт ООН: температура в Арктиці зростає удвічі швидше


Величі полярних регіонів загрожують кліматичні зміни. ООН проголосила 2007-й Міжнародним полярним роком. Це сприятиме подальшим дослідженням Північного і Південного полюсів та зосередить увагу міжнародної спільноти на небезпеці процесу танення криги на полюсах. Цьогорічний День охорони довкілля відбувається під гаслом “Танення криги – тема гаряча”.

Представник екологічної програми ООН Бреннан Ван Дайк каже: “Міжнародний день охорони навколишнього середовища почали відзначати 30 років тому рішенням Генеральної Асамблеї ООН. Мета – зосередити увагу міжнародної спільноти на питаннях екології, заохочувати скоординовані дії у цьому напрямку як політичних діячів, так і пересічних людей”.

У найновішому екологічному звіті ООН сказано: температура в арктичних районах зростає удвічі швидше від загального глобального показника. Крига Північно-льодовитого океану з кожним роком дедалі більше відступає на північ.

У звіті Організації Об'єднаних Націй повідомляється, що процес танення льодовиків та криги, який є наслідком глобального потепління, може перешкодити постачанню питної та необхідної для меліорації сільського господарства води для 40% населеня світу.

У звіті йдеться про те, що зменшення льодовиків також могло б зробити свій внесок в процес глобального потепління, оскільки крижані брили на поверхні землі відбивають високу температуру сонця.

Звіт також застерігає, що такі країни як Бангладеш та Індонезія, які лежать дуже низько над рівнем моря, можуть постраждати від сильних повеней через танення льодовиків і підвищення рівня моря.

Порівняно із 1990-ми роками, подвоїлася швидкість танення крижаного щита Гренландії. Ван Дайк каже, що саме в полярних регіонах ознаки кліматичних змін помітні найбільше:

“Запобігти небажаним наслідкам можна спільними діями людей. І в День захисту довкілля ми визначили 77 шляхів як це можна зробити. Кожна конкретна особа може вибрати той спосіб, який їй найбільше пасує. А говорячи про колективні зусилля, то тут якраз найбільше надається роль ООН”.

А тим, хто хоче детальніше ознайомитися з усіма заходами щодо відзначення Міжнародного дня охорони навколишнього середовища, треба завітати на веб-сайт www.unep.org.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG