Спеціальні потреби

Іноземні підрозділи візьмуть участь у військових навчаннях 


Україна зможе проводити військові навчання із участю іноземних підрозділів на своїй території. Для цього є легітимна основа, заявив сьогодні міністр оборони країни Анатолій Гриценко, повідомляє прес-служба відомства.

Зелене світло для навчань забезпечив Презедент Ющенко, який підписав ухвалений Верховною Радою закон. Через політичну кризу в країні проведення спільних тренінгів було під загрозою скасування. Деякі з них перенесли на пізніший час. У інших – планували змінити формат, відмовившись від польової фази. Адже іноземні військові підрозділи не можуть перебувати на українській території без дозволу парламенту.

У цьому році має відбутися п’ять навчань із залученням підрозділів армій іноземних держав. Три з них – за участі американських військових – командно-штабні “Швидкий тризуб”, повітряні – “Спільні зусилля” та морські маневри – “Сі бриз”. Крім того українці мають взяти участь у дев’яти тренінгах на території інших країн.

Втім попри дозвіл Верховної Ради навчанням можуть зашкодити представники лівих та проросійських організацій. В Одесі вони погрожують вивести на вулиці до десять тисяч людей, щоб не допустити кораблі країн НАТО для участі в маневрах “Сі Бриз”, що мають розпочатися 9-го липня. Організатори хочуть змусити оборонне відомство скасувати морську та сухопутну фазу навчань.

Міноборони знає про такі наміри. Говорить директор Департаменту міжнародного співробітництва Міністерства оборони України Іван Андросенко:

“Мова йде про підгтовку військ. Наших військ. Тому, якщо хтось буде протестувати проти підгтовки наших військ – будь ласка. Ми – демократична країна. Хай протестують. Але не думаю, що це доцільно робити”.

Вже за тиждень у Брюсселі відбудеться засідання комісії Україна-НАТО. Як твердить речник Альянсу Джеймс Апартурай з українським міністром оборони планують обговорити подальші плани співпраці:

“Я впевнений, що міністрам буде цікаво почути від пана Гриценка про те, що відбувається в Україні, про політичну ситуацію і як вона розвивається. А також що може зробити НАТО для підтримки реформ в Україні, не втручаючись у політику”.

XS
SM
MD
LG