Спеціальні потреби

Буш вступає у фазу політичного безсилля?


Останнім часом Джордж Буш з усіх сил намагається підтримувати власний політичний вплив в країні. Але що ближче до завершення другого терміну президентства, то важче йому це робити. На минулому тижні Буш зазнав чергової політичної поразки, коли підтримувана ним імміграційна реформа не була підтримана у Сенаті. Дехто вже почав поговорювати, що Джордж Буш на фініші свого останнього президентського терміну вже взагалі перестав бути впливовою фігурую.

Теплий прийом, який був влаштований Бушу в Албанії, додав йому впевненості у тому, що підтримувана ним імміграційна реформа буде схвалена Сенатом. Самовпевненість Буша стала джерелом численних жартів у розважальних шоу-програмах.

Втративши контроль у Конгресі, внутрішньополітичні реформи президента забуксували. Не рухається соціальна реформа, практично безнадійна імміграційна. У президента залишилось ще декілька важливих завдань, але вирішувати їх стає дедалі складніше.

Його опоненти зараз на шляху війни. Вони домоглися звільнення міністра оборони, командира Генеральним штабом, і ледь не відправили у відставку міністра юстиції, якому вдалося витримати тиск.

І ніби підливши масла в вогонь, у понеділок Верховний суд відхилив ініціативу Джорджа Буша, яка б дозволяла ув’язнювати підозрюваних у тероризмі іноземців без судового рішення. Чи не єдиною перемогою Буша останнім часом стало прийняття закону про тимчасове фінансування війни в Іраку.

Ймовірний кандидат у президенти Барак Обма каже, що Президент Буш, мабуть, вступає у фазу власного політичного безсилля i до виборів 2009-го на нього ще чекає багато невдач.

XS
SM
MD
LG