Спеціальні потреби

Ситуацію в Секторі Газа обговорили США та Ізраїль


Підтримку президентові палестинської автономії Махмуду Аббасу в його боротьбі з екстремістським угрупованням Гамас висловили Президент США Джордж Буш та Прем'єр-міністр Ізраїлю Егуд Олмерт. Події на палестинських територіях, американський та ізраїльський керівники обговорили під час зустрічі у Білому домі.

Президент Буш і Прем'єр-міністр Олмерт ясно окреслили, що перед палестинцями є чіткий вибір. Буш сказав, що вони можуть або вибрати екстремізм, або підтримати поміркованого лідера, який може перетворити в дійсність їхню мрію про палестинську державу. Він назвав Махмуда Аббаса лідером для усіх палестинців.

Прем'єр-міністр Олмерт наголосив на готовності розпочати новий раунд переговорів з президентом Аббасом:

“Він – єдиний керівник, який був загальнообраний демократичним способом усіма палестинцями, і я зроблю все можливе, щоб співпрацювати з ним і сподіваюсь, що наші спільні дії увінчаються успіхом”.

Ізраїльський лідер також говорив про нові можливості, пов'язані з тим, що Махмуд Аббас розпустив очолений Гамасом палестинський парламент і сформував кризовий уряд. З цим поглядом погодився Президент Буш:

“Сподіваємося, позиції Президента Аббаса і Прем'єр-міністра Салама Файяда, будуть зміцнені до тієї міри, що вони зможуть змінити напрямок, у якому простує палестинський народ.

Через день після того, як новий палестинський кабінет міністрів склав присягу, Сполучені Штати та Європейський Союз скасували економічні та політичні санкції, встановлені після перемоги Гамасу у парламентських виборах у січні 2006-го року. Ізраїль також дав зрозуміти, що розморозить рахунки із збору податків для палестинської автономії, загальною сумою на сотні мільйонів доларів.

Сполучені Штати, Європейський Союз та Ізраїль вважають Гамас терористичним угрупованням. Прем'єр-міністр Олмерт сказав, що багато людей в усьому світі були здивовані рівнем брутальності, яким позначилась боротьба в Секторі Газа і обіцяв зробити все можливе, щоб не допустити до гуманітарної кризи в тому регіоні:

“Ізраїль не ставитиметься байдуже до людських страждань у Газі. Однак діятиме інакше від самих палестинців, бо тепер поневіряння палестинців спричинені військовими діями”.

Голова бюро Організації Об'єднаних Націй з гуманітарних питань в Єрусалимі Дейвид Шірер сказав, що скасування ембарго покладе гроші в кишені людей в Газі. Одначе, у Фонді сприяння міжнародному мирові імені Карнеґі у Вашингтоні Шірер зазначив, що необхідно якнайшвидше відкрити перепускні прикордонні пункти до Гази:

“Це уможливить доставку критично-важливих припасів. Надіємось, це уможливить і відправку експортних товарів”.

Ізраїль закрив свій кордон із Сектором Газа після того, як Гамас захопив там контроль. У понеділок, внаслідок бойових дій між ізраїльськими солдатами і палестинськими бойовиками на ключовому перепускному прикордонному пункті Ерец загинув щонайменше один палестинець. Сьогодні Ізраїль відправив туди танки для посиленням безпеки.

XS
SM
MD
LG