Спеціальні потреби

Американських туристів приваблює Східна Європа  (ВІДЕО)


(Список найпопулярнiших серед американцiв країн дивiться внизу)

Сезон літніх відпусток в США набирає обертів. За оцінками спеціалістів, американці цього літа здійснять 200 мільйонів подорожей. Особливістю цього сезону є те, що дедалі більше американців планують поїхати у відпустки за кордон, в тому числі і в країни Східної Європи.

Літня відпустка для американської родини це більше, ніж просто відпочинок. До неї готуються цілий рік, планують і сподіваються провести її незвично та по- новому. Як правило американська сім’я середнього достатку, здатна заощадити пристойну суму грошей, аби витратити її на незабутній літній відпочинок. За словами Майкла Піни із Туристичного відділу Американської автомобільної асоціації культовими місцями подорожей в США вважають два міста:

“Серед міст перед ведуть Лас Вегас і Орландо. Лас Вегас приваблює дорослих, які люблять азартні ігри та розваги нічних клубів, Орландо з відомим Діснейлендом приваблює сім’ї з дітьми”.

Для американців, звичним і майже обов’язковим вважається побувати на відпочинку на пляжах Атлантичного та Тихого океанів, у Флориді, на островах карибського басейну, Бермудах, Ямайці або ж на Гаваях. Також нікого тут не здивуєш поїздкою в Мексику чи Канаду. Подорож до Європи – це вже більш оригінальний вибір. Традиційно серед найпопулярніших Європейських напрямків для американців є Франція та Великобританія.

Однак Майкл Піна зауважив цікаву тенденцію: “Але справді цікаво те, що цього року значно зросла кількість людей, які вирішили поїхати до Східної Європи. Загалом подорожі до Європи скоротилися на 2%, а до Східної Європи збільшилися на 55%”.

Гарячим напрямком цього літа для американців стала Хорватія, а також Прага, Будапешт, Варшава і Москва. Серед переваг Східної Європи Майкл Піна називає відносну дешевизну відпочинку, безпечність, а також історичний та культурний інтерес:

“Американські туристи хочуть відвідати місця в Європі, які ще не стали надто комерціалізованими. Східна Європа ідеальна в цьому значенні. Вони ще ніколи тут не були, ці місця мають певний історичний шарм. Вони себе почувають відносно безпечно”.

Серед недоліків Майкл Піна вказує на те, що Східна Європа залишається маловідомою для Америки, а туристична індустрія всередині країн значно відстає від американських стандартів:

“Якщо такі країни як Україна, будуть рекламувати себе в США, матимуть пристойні готелі із звичним для американців рівнем сервісу, якщо інфраструктура розвинеться до нормального рівня, то американці обов’язково захочуть відвідати ці країни”.

Туристам цікава іноземна культура, історія. Вони шукають за чимось новим, унікальним. І це, на думку Майкла Піни, одна з перегваг, яку Україна може запропонувати американцям:

“Я впевнений, що небагато американців були в Україні. Люди в США хотіли б поїхати в місце, де їхні друзі чи родичі ще ніколи не були. А потім приїхати і говорити, що вони були першими, хто провів відпустку в Україні”.

Але при всіх потенційних перевагах, експерти вважають, що Україна може розраховувати лише на другу хвилю уваги іноземців до Східної Європи. Коли вони вже побувають у більш розвинених країнах цього регіону і їм знову захочеться побачити щось нове. І лише за умови, якщо за цей час Україна значно покращить рівень обслуговування іноземних туристів.

Найпопулярнiшi серед американських туристiв країни:
(за даними з рiзних джерел)

У Захiднiй Європi: У Схiднiй Європi:

Великобританія Хорватія
Францiя Росія
Німеччина Польща
Iталiя Чехія
Нідерланди Словаччина
Швейцарія Угорщина
Іспанія

XS
SM
MD
LG