Спеціальні потреби

Україна може стати туристичною меккою для іноземців  (ВІДЕО)


Серед американських туристів помітно зріс інтерес до країн Східної Європи. І хоч Україна поки що не лідирує у цьому списку президент американської туристичної агенції “Скоуп тревел інк” Марійка Гельбіг вважає, що Україна може стати туристичною меккою. У розмові з Мирославою Ґонґадзе пані Марійка, як багаторічний організатор подорожей в Україну, розповіла, які умови для цього необхідні.

МҐ: Пані Марійко, чи може Україна стати популярним місцем для туристів і що для цього треба зробити?

МГ: Україна без сумнівів може стати популярною. Однак, проблема в тому, що Україна не має за кордоном жодного туристичного національного бюро, куди американці могли б звертатися за інформацією. Не лише американці, але і фірми, які організують тури Європою, як, скажімо, “Америкаекспрес”. Вони не включають Україну, бо вони не мають, де взяти інформацію про неї.

МҐ: Скажіть, будь ласка, а що найбільше цікавить туристів, які вирушають у подорож до України?

МГ: Я думаю, що певна екзотика. Можу сказати, що для американського туриста Україна і Китай десь приблизно на одному рівні. Американцю, який вже побував у європейських країнах, побачив Прагу і Варшаву, буде цікаво побачити Україну, але необхідно дати рекламу на американському ринку. А цього, на жаль, немає.

МГ: Чи достатньо в Україні якісних готелів та якісного сервісу, щоб заманити не лише бізнесменів чи дипломатів, але і пересічних туристів?

МГ: Щодо групового туризму, це вже можна зробити: є готелі, гіди, автобуси. Важче для індивідуального туриста, тому що цієї інфраструктури, яка існує в Америці, Франції, Німеччині, в Україні не існує. І це ще дуже дорого. Але є достатньо готелів і достатньо обслуговування для розвитку групового туризму. І він вже міг би розвиватися.

Однією із важливих проблем є брак рівних доріг для автобусного транспорту. Якщо врахувати, що 85% туризму в Європі передбачає використання автобусного транспорту, то необхідно розвинути дороги із Східної Європи, щоб Україна увійшла у загальний ринок європейського туризму.

МҐ: Якщо зайти до американських книжкових крамниць, то стенди заповнені туристичною літературою. Але там важко знайти путівник України. Хто, на вашу думку, повинен займатися цим питанням і якими ще шляхами можна викликати інтерес до України?

МГ: Я не одноразово порушувала це питання як з Міністерством так і видавцями в Україні, вони не мають на це фондів. Але я маю книжку, яку видала англійська компанія англійською мовою. Я вважаю, що це найцінніший путівник, який можна купити у кожній крамниці США. Останні два роки це моя біблія. Кожен турист, який їде в Україну від моєї агенції, отримує її у подарунок.

Якби Україна могла виділити певну суму грошей на рекламу, якби могла наповнити туристичні журнали інформацією про Україну, то це принесло би свої результати. Але жодна туристична фірма в Америці не може собі дозволити продавати Україну, бо люди про неї нічого не знають, немає де дістати інформації.

XS
SM
MD
LG