Спеціальні потреби

До Північної Кореї прибули інспектори ООН


До Північної Кореї прибули інспектори Організації Об'єднаних Націй з питань ядерної енергетики. Вони повинні провести переговори з приводу закриття і опечатування головного атомного реактора Пхеньяна. Це – перший візит інспекторів з 2002-го року, коли вони були вислані з країни.

Перед відльотом з Пекіна, голова групи інспекторів МАГАТЕ зазначив, що оптимістично дивиться на вірогідність виконання Північною Корею взятих на себе зобов'язань.

У лютому Північна Корея погодилася припинити роботу свого головного реактора, але цей процес був відкладений через фінансові суперечки зі Сполученими Штатами. У понеділок офіційний Пхеньян заявив, що всі питання вирішені, і найближчим часом робота реактора буде зупинена.

Крім того міністр Південної Кореї з питань об'єднання обох Корей сказав, що його країна відновить поставки рису північному сусідові вже до 30-го червня. А слідкувати за тим, як цей рис розподілятимуть далі, Південна Корея збирається за допомогою відеокамер та іншого записуючого обладнання.

XS
SM
MD
LG