Спеціальні потреби

Кияни сумніваються у дієвості Конституції України


Одинадцята річниця Конституції України збіглася з остаточною втратою віри в її авторитет. Основний Закон останнім часом так завзято переписували, тлумачили кожен на свій лад та порушували, що 28 червня громадяни вітають одне одного не так із Днем Конституції, як із чотирма нежданими вихідними.

На День Конституції у столиці та багатьох містах України заплановані святкові заходи, однак громадяни здебільшого проводять цей день на пікніках і дачах. Ніхто із опитаних киян не вважає Конституцію непорушним законодавчим еталоном країни, і так само ніхто не відчуває, що Конституція стоїть на обороні їхніх прав. Різниться лиш ступінь радикалізму пропозицій, що нам робити з нашою Конституцією. Оптимісти радять почати виконувати ту, що є. Реалісти – відредагувати один раз, як належить. Песимісти – обійтися без неї взагалі.

Роман Дмитрук: "Ну а навіщо вона потрібна... Суспільство саморегулюється і без Конституції. Тобто, подивіться на ситуацію: живемо ми за Конституцією, чи без неї. Ми живемо, і її все одно ніхто не бере до уваги".


Людмила Москалець: "Я думаю, що норм Конституції ніхто на сьогоднішній день не дотримується, і пересічні громадяни не можуть добитися своїх прав".


Віталій Покальчук: "Її порушує президент. І цього року він робив це дуже часто. Так що нам не треба цього свята. Я вважаю, якщо дотримуватись норм Конституції, то тоді можна цей день відзначати. А якщо її порушуватиме президент, то яка ж це Конституція?"

Рима Баглай: "Думаю, що це свято для тих, хто працював над створенням Конституції, хто голосував за неї, ото вони й зробили для себе свято. І так, як приймали її нашвидкоруч вночі, так вона і діє".

Олександр Назаров: "Мені здається, що в Конституції багато протиріч, через це й політична криза. Навіть невідомо, хто головний, чи президент, чи парламент. Демократія, звичайно, це дуже добре, але хтось же повинен бути на чолі – або парламент, або президент, а у нас воно трохи невизначено... Мені здається, що все-таки більше влади треба президенту".

Надія Шовкун: "Я думаю, що Конституція невдала. Колись вона була на першому місці, правда ж? А зараз зробили так, що її трактує кожен, хто як може... Я також проти референдуму, тому що не всі люди, можна сказати більшість, не розуміються в цьому. Треба скласти комісію із компетентних людей, які б розробили зміни до Конституції. Вважаю, що все має бути в міру, повноваження мають бути і в президента і в парламенту. Головне, щоб вони дбали про народ".

XS
SM
MD
LG