Актуально
Програма Франкліна сприяє порозумінню молоді (ВІДЕО)
Як підліткам краще провести літо, аби вони могли і відпочити, і навчитися чомусь новому – це питання щороку вирішують батьки по всьому світу. А деяким пощастило: їхніх дітей зарахували до літньої школи в рамках Програми трансатлантичних стипендіатів імені Бенджаміна Франкліна. Вже другий рік за ініціативою Державного Департаменту США близько 80 євразійських студентів беруть участь у різноманітних заходах на території Сполучених Штатів.
Дмитро Ростковський – школяр з міста Бердичів Житомирської області. Там, від добровольця корпусу миру, він дізнався про можливість взяти участь у літній школі. Дмитро заповнив необхідну анкету та відіслав її до Посольства США в Києві, не дуже розраховуючи на успіх. Коли прийшла відповідь, він не міг повірити своїм очам:
“Це було щось неймовірне. Мої батьки та родичі стрибали з радості. Так само і мої друзі, коли дізналися про це наступного дня. Досі не вірю, що я тут. Адже здійснилася моя мрія”.
Дмитро вважає, що перемогти йому допомогло знання англійської мови та активна участь у житті школи. Загалом у цій програмі беруть участь дві вікові групи: підлітки від 15 до 17 років та від 17 до 19 років. Кожна складається приблизно із 40 школярів з Європи та Азії та десяти американських однолітків. Програма триває місяць, протягом якого учасники слухають лекції, присвячені різним аспектам сучасного суспільства. Одна з тем – Інтернет та сучасні засоби комунікації.
Школяр із Молдови Павло Гранда зазначає: “Вперше вивчаю таку дисципліну як медіа. У них це викладають в школі. Дуже зацікавився предметом блогінг”.
Але літо не було б літом без цікавих поїздок. Підлітки вже побували в місті Вінстон-Салем, штат Північна Кароліна, у Філадельфії та Вашингтоні.
Дмитро Ростовський: “Найбільше зі всіх міст мене вразив Вашингтон, де ми побували. Всі ці монументи. Раніше їх бачив лише на фотографіях. Але коли особисто стоїш під тим же пам’ятником Вашингтону – це просто супер”.
Керівник проекту Алан Лауден є професором Університету Вейк-Форест у місті Вінстон-Салем. Одне з основних завдань літньої школи, на його думку, – дати підліткам можливість сформувати безпосереднє враження від Сполучених Штатів. Але не менш важливим є познайомити їх один з одним.
Алан Ладен каже: “Факт, що вони – підлітки, молоді люди, більшою мірою визначає їхню поведінку, ніж їхнє походження. У цьому віці вони поділяють спільну культуру – знають гравців НБА, слухають ту ж саму музику. Найбільшою несподіванкою є те, що вони вже і не такі відмінні”.
На думку Лаудена, ця програма корисна не лише для студентів з Європи та Азії, але й для тих американських школярів, які беруть у ній участь. Один з них – Ричард Юнь з Мічигану:
“Завдяки моїм одноліткам з Євразії я навчився цінувати те, що маю. Їх буквально ощасливлювали маленькі речі, які вони отримували в США. І мені інколи було соромно, що я їх часом не цінував. Ідеться як про свободу слова, так і про технологію, як от мобільні телефони, власний комп’ютер чи комп’ютерні ігри”.
Програма імені Бенджаміна Франкліна для школярів є однією з багатьох ініціатив Державного Департаменту США, покликаних покращити порозуміння між людьми з різних країн.
Інформацію про інші програми обміну можна знайти на сайті Посольства США в Україні: http://kiev.usembassy.gov/main_ukr.html
Всі новини дня
- Голос Америки
Байден доручив збільшити виробництво друкованих плат, що використовуються і на війні в Україні

Президент США Джо Байден у понеділок доручив виділити 50 млн доларів на виробництво друкованих плат у США і Канаді, які можуть використовуватися, зокрема і під час війни в Україні. Про це повідомляє агенція Reuters.
У коментарі про це рішення, опублікованому на сайті Білого дому, Джо Байден зазначив, що такі технології є важливими для національної оборони США. «Я вважаю, що дії щодо збільшення внутрішніх виробничих потужностей для друкованих плат ... необхідні для запобігання нестачі промислових матеріалів або критично важливих технологічних елементів, які серйозно підірвуть потенціал національної оборони», - заявив Байден.
Також у заяві йдеться, що без відповідних дій президента "не можна очікувати, що промисловість Сполучених Штатів своєчасно забезпечить необхідні промислові ресурси, матеріали або критично важливі технології."
Як зазначає Reuters, друковані плати використовуються в ракетах і радарах, а також в електроніці, яка застосовується в енергетиці та галузі охорони здоров'я.
У коментарі агенції юрист із державних контрактів компанії McCarter & English заявив, що такий крок президента США прискорить контракти "за рахунок оптимізації та визначення пріоритетів у процесах закупівель для цих критично важливих технологій, які використовуються на різних театрах воєнних дій в усьому світі, зокрема, в діючому конфлікті в Україні."
Дивіться також:
- Голос Америки
Голлівудська зірка і посол Доброї Волі ЮНІСЕФ Орландо Блум - в Україні. Відео
Голлівудська зірка і посол Доброї Волі дитячого фонду ООН, ЮНІСЕФ, Орландо Блум, - в Україні.
- Голос Америки
Як в США та інших країнах світу реагують на заяви Путіна про розміщення ядерної зброї у Білорусі. Відео
"Відчайдушним намаганням Путіна та Лукашенка створити ще одну хвилю дестабілізації в Європі" назвали в Литві плани Росії розмістити ядерну зброю на території Білорусі.
У Німеччині обшукали будинок пари, яка збирала гроші для допомоги російській армії в Україні

У Німеччині правоохоронці провели обшук в будинку пари проросійських активістів. Як повідомляє видання Reuters із посиланням на німецьку прокуратуру, шукали докази закупівлі радіотехніки для російських військових.
У січні видання Reuters повідомило, що Макс Шлунд та його партнерка Олена Колбаснікова збирали в Німеччині пожертви й передавали їх на російських військових, що воюють в Україні. Ці кошти призначались на закупівлю солдатам рацій, навушників і телефонів, що є всупереч санкціям Євросоюзу, де заборонене постачання або фінансування закупівлі певних товарів для російської армії, зокрема радіотехніки.
За німецьким законодавством, порушення санкцій передбачає покарання у вигляді позбавлення волі до 5 років, повідомляє Reuters.
Після обшуку правоохоронці вилучили у пари комп’ютери та письмові документи, повідомив представник прокуратури Кельна Ульф Віллун.
Прокуратура має визначити, чи порушили Шлунд та Колбаснікова німецьке законодавство про зовнішню торгівлю та платежі, де прописані міжнародні санкції, та чи діяли вони всупереч кримінальному кодексу Німеччини, який передбачає покарання за схвалення злочинні дії.
Reuters із посиланням на німецькі ЗМІ повідомляє, що раніше пара демонструвала символ Z та поширювала інформацію про набір до військових контрактників у Росії.
Раніше Колбаснікова називала повідомлення Reuters про збір коштів для російських солдатів "брехнею та провокацією".
У соціальних мережах у понеділок вона заявила, що вважає дії німецької влади «беззаконням». Жінка закликала прихильників приєднатись до протесту в Кельні 29 березня проти так званої "русофобії".
Раніше цього місяця МЗС Росії називало Колбаснікову жертвою переслідувань з боку німецької влади.
- Голос Америки
США не бачать ознак того, що Росія планує застосувати ядерну зброю - Карін Жан-П'єр

США не бачать ані причин для зміни власної стратегічної ядерної позиції, ані ознак того, що Росія планує застосувати ядерну зброю. Про це заявила речниця Білого дому Карін Жан-П'єр на брифінгу в понеділок, 27 березня.
Відповідаючи на запитання журналістів, якою буде реакція адміністрації президента США Джо Байдена на заяву президента Росії про намір розмістити російську тактичну ядерну зброю в Білорусі, Карін Жан-П'єр відповіла: "Ми плануємо продовжувати стежити за наслідками. Ми не бачимо ані причин для коригування нашої власної стратегічної ядерної позиції, ані ознак того, що Росія має намір застосувати ядерну зброю. Ми, як і раніше, віддані колективному захисту НАТО, але не бачимо причин прямо зараз змінювати чи коригувати нашу позицію."
Раніше у понеділок координатор Ради національної безпеки США зі стратегічних комунікацій Джон Кірбі також заявив, що Вашингтон не бачить ознак переміщень тактичної ядерної зброї РФ чи готовності використати ядерну зброю або зброю масового ураження в Україні.
Як повідомляв Голос Америки, експерти звертають увагу, що слова Путіна про намір Росії розмістити тактичну ядерну зброю у Білорусі пролунали через 4 дні після спільної заяви із лідером Китаю Сі Цзіньпіном про недопустимість розміщення ядерної зброї на території третіх країн.
Форум