Спеціальні потреби

Сенатори знову дебатували про виведення військ з Іраку  (ВІДЕО)


У Вашингтшоні американські сенатори пожертвували своїм сном, сперечаючись цілу ніч у залі засідань щодо того виводити чи не виводити американські війська з Іраку. Представники Демократичної партії намагалися переконати своїх опонентів республіканців проголосувати за виведення військ.

Напередодні голосування в американському Сенаті за закон, який би дозволив вивести війська з Іраку, демократам не вистачало декількох голосів республіканців, щоб отримати бажаних 60 “За”. Саме тому вони вирішили піти на відчайдушний крок – дебатувати всю ніч, аби переконати тих, хто вагається.

Сенатор-демократ Ричард Дурбін зазначив: “Я вважаю, що одна безсонна ніч у Сенаті не є значною жертвою. Солдати, їхні родини, що моляться за них, провели багато безсонних речей. І тепер час Сенату зробити те ж саме”.

Демократи намагалися проштовхнути закон, який би дозволив вивести більшість американської армії з Іраку до квітня наступного року, лише окремі сили залишити там довше, щоб готувати іракську міліцію.

Проте більшість республіканців не підтримують такого графіку і стають на сторону Джорджа Буша, який закликає відкласти розгляд цього питання. Серед них, наприклад, сенатор-республіканець Джон Мак-Кейн:

“Якщо ми раптово залишимо Ірак, послідовники джигаду по всьому світі говоритимуть, що це їхня велика перемога над нами”.

Прес-секретар Білого дому Тоні Сноу применшив значущість нічних дебатів демократів:

“Ви можете подумати, що це добре і заслуговує на увагу. Але давайте сприймати це як свого роду цікаве видовище і не більше”.

Джордж Буш, зустрічаючись з Генсеком ООН Бан Кі Муном, навіть не згадав про нічне засідання, але говорив про терористів аль-Кайди, що діють в Іраку:

“Вони хочуть, щоб ми пішли з таких країн як Ірак, щоб вони почувалися там як у раю і розповсюджували звідти свою отруйну ідеологію. Ми рішучі в бажанні не лише захищати американський народ, але й ці щойно народжені демократії”.

Буш заявив, що навіть якщо демократам і вдалося б проголосувати за виведення військ, він знову наклав би вето на цей закон і дочекався принаймні вересня, коли військові генерали повинні прозвітувати перед ним за прогрес військових операцій в Іраку.

XS
SM
MD
LG