Актуально
Чверть українців вірить в успішність дострокових виборів
В Україні стартувала виборча кампанія. Згідно з уже четвертим Указом Президента від 31липня, пов’язаним з достроковими виборами, перегони починаються саме 2 серпня. І хоч баталії серед політиків ще тривають і повної ясності з виборами нема, виборці давно визначились: на голосування прийдуть. Половина українців впевнені, що візьмуть участь у виборах 30 вересня, і ще 26% кажуть, що прийдуть “скоріше за все”. Про це свідчать результати опитування, проведеного наприкінці липня центром “Социс”.
При цьому, за даними соціологів, чверть українців сподівається, що позачергові вибори принесуть зміни на краще. Ті ж, хто вважає, що вибори нічого не змінять, – у меншості. А ось що думають пересічні кияни:
- Думаю, що вибори нічого не змінять. Розклад буде той самий, або ще гірший для помаранчевих.
- Сподіваюсь на те, що змінять. Я хочу, щоб змінився цей уряд.
- Обов’язково змінять. Я думаю, у демократичну сторону. Щоб у Верховній Раді був порядок. Щоб не було оцієї корупції. Ну що це таке – ходять з валізками набитими грішми і купують цих депутатів.
- Обов’язково змінять. Я хочу, щоб ми хоч щось могли вирішувати, в кінці-кінців. Тому що від нас має щось залежати в цій країні. А якщо усі питання вирішують за кулісами – ніхто не захоче жити в такій країні. Так що надіюсь, що ми можемо щось змінити!
- Я не думаю, що це істотно змінить ситуацію. Але, можливо, не буде зрадників.
- Навіть якщо соціалістів приберуть і з ганьбою випхають, то я отримаю велике задоволення.
- У будь-якому разі політичні сили, які там будуть представлені, зміняться. Деяких не буде. Партїї наберуть якісь відсотки, хтось більше, хтось менше, може, буде створена якась інша коаліція. Тобто в будь-якому разі це варто розглядати як шанс.
- Я хочу, щоб влада була відповідальною і знала, що вона відповідає. Тобто, що її в будь-який момент можуть змінити, що можуть бути перевибори і від виборів взагалі щось залежить. Що варто орієнтуватися не тільки на свої інтереси, а думати про такі банальні речі, як популярність, і що цю популярність треба завойовувати, і не тільки обіцянками щось підвищити на якихось 20 гривень, а треба щось робити для країни, щоб країна розвивалася.
- Я вважаю, що вибори це правильне рішення. Гірше в будь-якому разі не буде. А на краще шанс є.
Всі новини дня
- Голос Америки
В американських містах проходять протести у відповідь на підрив дамби Каховської ГЕС. Відео
У вівторок у Вашингтоні на акцію протесту зібралися біля Білого Дому. Учасники вийшли, щоб привернути увагу до того, що на їхню думку, саме росіяни зруйнували Каховську ГЕС. Протести у відповідь на підрив Каховської ГЕС також відбулись і в найбільшому місті штату Каліфорнія, Лос-Анджелесі.
- Голос Америки
Чаша Каховського водосховища може спорожніти за кілька днів - промислова екологиня. Відео
Чаша Каховського водосховища може спорожніти за кілька днів. Про це у коментарі Голосу Америки розповіла промислова екологиня Анна Амбросова.
Як реагують на руйнування Каховської ГЕС американські конгресмени. Відео
Як реагують на руйнування Каховської ГЕС американські конгресмени – деталі з Конгресу США від Катерини Лісунової.
- Голос Америки
Речниця Білого дому: Відповідальність за руйнування, спричинені цією війною — на Росії. Відео
Відповідальність за руйнування, спричинені цією війною — на Росії. Про це заявила речниця Білого дому Карін Жан-П'єр, коментуючи підрив Каховської ГЕС.
- Голос Америки
Постачання зброї Україні - у фокусі нового командувача із забезпечення Сухопутних сил США в Європі - ЗМІ

Бригадний генерал Сухопутних сил США Рональд Регін в середу очолив Командування із забезпечення Сухопутних сил США в Європі, ключовий підрозділ для забезпечення постачань зброї Україні, щоб підтримати її в протистоянні російській агресії, повідомляє американське оборонне видання Stars and Stripes.
Генерал Регін має докторський ступінь з державної політики та ступінь магістра стратегічних досліджень. Працював заступником командувача з питань підтримки в організації, створеній минулого року у Вісбадені, Німеччина, де мав, серед іншого, завдання робити все можливе, щоб переконатися, що США готові продовжувати підтримку України в довгостроковій перспективі.
Новий очільник Командування із забезпечення Сухопутних сил США в Європі наголосив на здобутках свого попередника, зокрема, з часу російського вторгнення в Україну. Вже за тиждень після 24 лютого 2022 року солдати 3-ї піхотної дивізії були розгорнуті в Європі, готові до будь-якого потенційного проникнення загрози на територію НАТО.
Протягом наступних місяців, інформує Stars and Stripes, Командування перемістило в Україну сотні одиниць бронетехніки, тисячі спецавтомобілів і мільйони боєприпасів, а також мільярди доларів допомоги у сфері безпеки, яку надали США. Було використано порти в Данії та Чорногорії, а також розширено можливості транспортування залізницею та внутрішніми водними шляхами.
Під час церемонії зміни командування було наголошено про подальшу роботу в час війни. “Вам доведеться зробити ще більше, тому що це тільки починається. Я думаю, це довготривала кампанія”, - сказав Дарріл Вільямс, генерал-командувач армії США в Європі та Африці.
За його словами, операції не можуть бути успішними без гарантованого матеріально-технічного забезпечення на полі бойових дій. Вільямс нагадав, як жорстоке та невиправдане вторгнення Росії в Україну спричинило повернення трагедії війни на європейський континент, а також, як міжнародне співтовариство об’єдналося, щоб надати Україні безпрецедентний рівень підтримки.
Попереднього керівника підрозділу, генерал-майора Джеймса Сміта нагородили медаллю “За відмінні заслуги” від імені президента США Джо Байдена. Дружина Сміта, Катріна, також була нагороджена медаллю “За заслуги на державному рівні” за її громадську роботу протягом останніх двох років.
Сміт наголосив, що зусилля підрозділу спрямовані, зокрема, на стримування російської агресії. Генерал-майор і надалі працюватиме у військовій логістиці.
Форум