Спеціальні потреби

Закінчився саміт лідерів країн Північної Америки


У канадському місті Монтебелло закінчився дводенний самміт за участю лідерів країн Північної Америки. Президент Буш прибув до Канади з метою зміцнити стосунки з Прем’єр-міністром Канади Стівеном Гарпером та мексиканським Президентом Феліпе Кальдероном.

Основна тема переговорів – безпека кордонів та торгівля. На думку мексиканського президента, нестача економічної інтеграції між країнами Північної Америки – одна з причин втрати континентом своєї конкурентоспроможності в світовій торгівлі:

“Ми маємо скористатися з того, що ми – сусіди та союзники, аби досягти процвітання та безпеки для наших громадян”.

Три лідери домовилися тісно співпрацювати, аби зупинити імпорт небезпечних для здоров’я людини продуктів до їхніх країн. А також – шукати практичних шляхів для вирішення екологічних проблем. Також Джордж Буш позитивно відзначив роль Канади в Афганістані. Втім, Прем’єр-міністр Стівен Гарпер заявив, що Канада може вивести свої сили з Афганістану до 2009-го року:

“Ви знаєте, ми всі можемо пишатися тією роботою, яку здійснюють канадські війська в Афганістані. Але парламент країни має ухвалити рішення, чи наша місія в Афганістані триватиме. Я думаю, що наша присутність вже принесла свої плоди”.

Що стосується Іраку, то Буш визнав розчарування урядом Прем’єр-міністра Нурі аль Малікі. Втім, на думку президента, рішення щодо його подальшої підтримки має приймати іракський народ, а не американські політики:

“Народ Іраку зробив великий крок щодо примирення, прийнявши найсучаснішу Конституцію на Близькому Сході. І їхній уряд має гідно працювати. Я думаю, що існує певний рівень розчарування щодо лідерів Іраку”.

Переговори були затьмарені ураганом Дін, що наніс значної шкоди узбережжю Мексики. Президент Буш висловив занепокоєння та заявив про готовність надати допомогу.

XS
SM
MD
LG