Спеціальні потреби

Триває тур Юлії Тимошенко південними областями України


Юлія Тимошенко організовувала поїздку південними областями України. Вона вже встигла відвідати Одещину та Миколаївщину. Прес-конференцію для журналістів пані Тимошенко розпочала з різкої реакції на пропозицію Олександра Мороза щодо необхідності проведення позачергової сесії. Цей намір вона оцінила як спробу дестабілізувати ситуацію в країні, зруйнувати досягнуті домовленості між політичними силами щодо проведення дострокових виборів.

Тимошенко зазначила, що у разі проведення позачергової сесії Верховної Ради прийняті рішення не будуть мати жодної юридичної сили:

“Той факт, що Олександр Мороз влаштовує сьогодні політичну провокацію говорить про те, наскільки, на жаль, неправовою є наша держава. Я хотіла б щоб сьогодні всі політичні сили, які так чи інакше сповідують верховенство права і є відданими Конституції, зробили заяви проти проведення 4 вересня позачергової сесії і не брали участь у цьому фарсі”.

Тимошенко далі наполягає на проведенні конституційного референдуму і каже, що сьогодні триває блокування цієї ініціативи:

“Вже сотні ініціативних груп отримали відмови у реєстрації від ЦВК. Ми вважаємо це порушенням Конституції. Референдум, щодо відпрацювання нової концепції Конституції, мусить пройти”.

Юлія Тимошенко заявила також, що чекає з дня на день рішення суду про законність дій ініціаторів проведення референдуму:

“Ми очікуємо, що суд зобов’яже ЦВК зареєструвати ініціативні групи зі збирання підписів. Кожна політична сила, яка перешкоджає проведенню референдуму, робить злочин проти власного народу. Наша команда, рано чи пізно, але доб’ється права на проведення референдуму, який докорінно змінить всі пропорції політичного життя”.

Вона застерегла Партію регіонів, Комуністичну та Соціалістичну партії від намірів організувати масові фальсифікації під час позачергових виборів 30 вересня:

“Сигнали, які свідчать про це, надходять нашій команді ледве не щодня. Ми збираємо інформацію, документуємо її і маємо намір присвятити цій темі спеціальні прес-конференції”.

Поновлення протистояння навколо базування Чорноморського флоту Росії у Криму Юлія Тимошенко назвала прихованими погрозами. Лідерка БЮТ виступає за стабільні стосунки з північним сусідом:

“Маємо шукати компроміси, які не зашкодять інтересам України і Росії. У нинішній напруженій ситуації винні вищі посадові особи нашої країни, бо саме вони весь час займали васальське положення. Вони ніколи чітко не пояснювали правил поведінки двосторонніх взаємин. Навіть Росія сьогодні не знає правил проведення переговорів з Україною. Українські посадовці, захищаючи свої посади, намагаються бути зручними для Росії і одночасно українськими керівниками. Ці речі несумісні. Потрібно чітко стати на позиції захисту національних інтересів. Тоді з Росією будуть побудовані зрозумілі для обох сторін стосунки”.

Тим часом, ввечері 26 серпня на центральній площі райцентру Ізмаїл, Одеської області, сталася сутичка між прихильниками Юлії Тимошенко (ПРП) і представниками Партії регіонів і Компартії України. Останні намагалися завадити проведенню зустрічі Юлії Тимошенко з виборцями кількох придунайських районів області.

Заступник голови Одеської обласної організації партії „Реформи і Порядок” Сергій Стеценко зазначає: “Сутичку спровокували саме прихильники Партії регіонів і Компартії. Дивною виглядала позиція правоохоронних органів, які не стали на захист організаторів санкціонованої зустрічі Юлії Тимошенко з виборцями, а затримали кількох представників партії “Батьківщина”. Про долю кількох затриманих молодих людей дотепер нічого не відомо. Працівники правоохоронних органів на вимогу активістів ПРП відмовились назвати свої прізвища”.

Найближчими днями Юлія Тимошенко планує зустрітися із виборцями Кіровоградської області та Кривого Рогу.

XS
SM
MD
LG