Спеціальні потреби

Новий Орлеан – два роки після Катріни


Два роки тому 29-го серпня 2005 року Східним узбережжям США прийшовся найсильніший в сучасній історії країни ураган. Катріна забрала життя понад 1800 мешканців постраждалого регіону. Найбільше шкоди було нанесено місту Новий Орлеан. Навіть через два роки місто не може оговтатися від шкоди нанесеної стихією. У сумну річницю Президент США Джордж Буш здійснив свій 15 візит до постраждалого району.

У річницю урагану мешканці містечка Вейвленд штату Міссісіпі зібрались на ранкову поминальну службу. Подібні служби пройшли у різних куточках регіону. Президент Буш разом із своєю дружиною взяли участь у хвилині мовчання в одній зі шкіл Нового Орлеану. Президент запевнив, що уряд не забуває про проблеми міста:

“Ми не забули про ваші проблеми. Ми їх вирішуємо. Я зроблю все необхідне, аби ми вас почули і допомагали коли це можливо”.

Насамперед Новому Орлеану потрібна система захисту від води, оскільки місто розташоване нижче рівня моря. На спорудження системи вже витрачено мільярд сімсот мільйонів доларів. Однак, через два роки після стихії, навіть відповідальні за зведення системи армійські інженери, визнають, що те, що встигли збудувати, не витримає урагану потужністю навіть половини Катріни. Вони покладають надію, що протягом п’яти років не буде сильних дощів.

Зараз інженери латають діри у системі захисту міста і паралельно будують стіну вздовж океанського узбережжя довжиною понад 160 кілометрів. У цього плану є чимало критиків. Багато вчених вважає, що неможливо перемогти природу і нова система одного дня розвалиться так само як і стара. Натомість, кажуть вони, потрібно прийняти непопулярне політичне рішення зменшити розмір міста.

Загалом до Нового Орлеану повернулось 300 тисяч його мешканців, тобто дві третини населення, що жило тут до Катріни. Хоча відбудова постраждалого регіону загалом відбувається повільно, життя тут нормалізується. Мешканка містечка Паскаґула у штаті Міссісіпі, Сюзі Стюарт, два роки жила у вагончику і лише нещодавно повернулась до свого відбудованого будинку:

“Я прожила тут все своє життя, тож важко залишити все. Я щаслива, що залишилась. Тут моє місце”.

Уряд США загалом на відродження регіону пообіцяв 114 мільярдів доларів, 96 з яких вже розподілені або надійшли у розпорядження місцевих органів влади. Однак, тисячі людей все ще досі живуть у вагончиках наданих державою.

XS
SM
MD
LG