Спеціальні потреби

Актуально

Регіонали ініціюють проведення всенародного опитування

Ще не стихли емоції з приводу конституційного референдуму, який ініціювала, але так і не змогла організувати БЮТ, як Партія регіонів виступала з ініціативою нового всенародного опитування. Цього разу з приводу позаблоковаго статусу України та другої державної мови – російської. Про це сьогодні заявив керівник штабу регіоналів Борис Колесников.

Ці теми традиційно експлуатують під час виборів, і як кажуть експерти, вносять розкол у суспільство, яке має різні позиції з приводу вступу до НАТО та статсу російської мови. І якщо раніше регіонали виступали переважно із соціальними ініціативами, і соціалоги не фіксували жодного зростання їхнього рейтингу, то тепер вони вирішлили знову взяти на озброєння старі теми, які до них переважно експлуатували комунсти та Наталя Вітренко.

Цікаво й те, що раніше лідер фракції Раїса Богатирьова, відповідаючи на питання про статус російської мови, відзначала:

“Регіонали будуть піднімати це питання, якщо в парламенті буде 300 голосів, що підтримуватимуть таке рішення. Адже в такому разі необхідно буде вносити зміни до Конституції”.

Тепер же регіонали починають активно збирати підписи. За планом – дев’ять мільйонів українців мають підписатися за цей референдум протягом 60 днів. Перше питання звучатиме так: “Чи згодні Ви, щоб державними мовами в Україні були українська мова і російська мова?”. Друге питання: “Чи згодні Ви, щоб голів районних і обласних державних адміністрацій обирали громадяни України прямим голосуванням?”. І третє питання: “Чи згодні Ви, щоб Україна була постійно нейтральною державою, яка не бере участі у військових блоках?”.

Регіонали вже впевнені, що Ющенко погодиться на такий референдум. Для його проведення необхідне рішення ЦВК та підпис президента. Раніше Віктор Ющенко заявляв, що зараз ще рано проводити всенародне опитування з приводу НАТО, оскільки не було проведене якісне інформування населенн щодо цієї теми.

Всі новини дня

Чому американський ветеран готовий ризикувати своїм життям заради України: історія Джеймса Васкеса. Відео

Американський ветеран Джеймс Васкес вирішив боротися за незалежність України, щойно Росія розпочала вторгнення 24 лютого. Він зібрав своє спорядження, дочекався, поки отримає закордонний паспорт, і поїхав у свою першу в житті подорож до Європи.

Медичне обладнання для українських лікарень збирають волонтери з Нью-Джерзі. Відео

Серед медичного обладнання, яке наразі найбільше потребують українські військові госпіталі, та лікарні, які надають медичну допомогу як військовим, так і цивільним, – це апарати для вакуумного лікування ран, а також фіксатори для кісток.

День Незалежності США: українці взяли участь у параді у Вашингтоні. Відео

День Незалежності США: українці взяли участь у параді у Вашингтоні. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:32 0:00

Сполучені Штати сьогодні відзначають День Незалежності. 4 липня святкування відбуваються по всій країні, та, певно, найбільше урочистостей - у Вашингтоні. Цьогоріч участь у параді до Дня Незалежності США вперше взяли і українці.

Як волонтери налагоджують постійне харчування в Бородянці. Відео

Як волонтери налагоджують постійне харчування в Бородянці. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:41 0:00

«Перші дні коли ми відчинили двері їдальні, багато хто з людей плакав, вони отримали першу тарілку з гарячою їжею».

Конференція із відбудови України у швейцарському Лугано – заяви, подробиці. Відео

Зусилля з відновлення України після повномасштабного вторгнення Росії можуть коштувати понад 700 млрд доларів, і ключовим джерелом фінансування мають стати конфісковані активи Росії та російських олігархів - таку думку озвучив український прем’єр-міністр на Конференції із відбудови України.

Більше

XS
SM
MD
LG