Спеціальні потреби

Регіонали ініціюють проведення всенародного опитування


Ще не стихли емоції з приводу конституційного референдуму, який ініціювала, але так і не змогла організувати БЮТ, як Партія регіонів виступала з ініціативою нового всенародного опитування. Цього разу з приводу позаблоковаго статусу України та другої державної мови – російської. Про це сьогодні заявив керівник штабу регіоналів Борис Колесников.

Ці теми традиційно експлуатують під час виборів, і як кажуть експерти, вносять розкол у суспільство, яке має різні позиції з приводу вступу до НАТО та статсу російської мови. І якщо раніше регіонали виступали переважно із соціальними ініціативами, і соціалоги не фіксували жодного зростання їхнього рейтингу, то тепер вони вирішлили знову взяти на озброєння старі теми, які до них переважно експлуатували комунсти та Наталя Вітренко.

Цікаво й те, що раніше лідер фракції Раїса Богатирьова, відповідаючи на питання про статус російської мови, відзначала:

“Регіонали будуть піднімати це питання, якщо в парламенті буде 300 голосів, що підтримуватимуть таке рішення. Адже в такому разі необхідно буде вносити зміни до Конституції”.

Тепер же регіонали починають активно збирати підписи. За планом – дев’ять мільйонів українців мають підписатися за цей референдум протягом 60 днів. Перше питання звучатиме так: “Чи згодні Ви, щоб державними мовами в Україні були українська мова і російська мова?”. Друге питання: “Чи згодні Ви, щоб голів районних і обласних державних адміністрацій обирали громадяни України прямим голосуванням?”. І третє питання: “Чи згодні Ви, щоб Україна була постійно нейтральною державою, яка не бере участі у військових блоках?”.

Регіонали вже впевнені, що Ющенко погодиться на такий референдум. Для його проведення необхідне рішення ЦВК та підпис президента. Раніше Віктор Ющенко заявляв, що зараз ще рано проводити всенародне опитування з приводу НАТО, оскільки не було проведене якісне інформування населенн щодо цієї теми.

XS
SM
MD
LG