Спеціальні потреби

Опубліковані листи матері Терези стали сенсацією (ВІДЕО)У вівторок в продаж вийшла збірка під редакцією священика українського походження Браяна Колодійчука “Прийди та будь моїм світлом”, яка складається з листів матері Терези. Кілька десятків з них – ті, в яких черниця описує свої релігійні почуття, – стали справжньою несподіванкою навіть для її найближчого оточення. А в деяких навіть викликали сумніви щодо її можливої канонізації.

Десятки листів, які мати Тереза написала 66 років, описують глибину її душевної порожнечі: “Немає віри, немає кохання, немає натхнення. Коли душу нічого не приваблює – небеса нічого не значать”.

Браян Колодійчук, який працював пліч-о-пліч з матір’ю Терезою близько 20 років, є найактивнішим адвокатом у справі її канонізації. Опублікування цих листів – частина процесу причислення матері Терези до лику святих. Але, каже він, навіть найближчі люди не знали про глибину її сумнівів:

“Вона хотіла бути апостолом радості. Вона завжди мала усмішку на устах. І вона нам часто казала: бери все, що дає Бог із великою посмішкою. Ми чули про темноту, через яку проходять на шляху до духовного зростання, але те, що вона сама це переживала та ще настільки болісно – це несподіванка”.

Отець Браян Колодійчук зазначає, що у 1946-му році мати Тереза, працюючи в Індії в складі місії католицького ордену Лоретти, почула Христа:

“Там є кілька листів, де вона описує свій діалог з Христом. Можна побачити близькість та навіть жартівливість у їхньому діалозі”.

Христос закликав її залишити освітницьку роботу та прийти до найбідніших, бездомних та жебраків. Мати Тереза розпочала власну місію в нетрях Калькутти, до неї приєдналися сотні сестер та братів, вона стала світовим символом допомоги бідним та отримала Нобелiвську премію миру. Але в її душі жила темрява. Вона ніколи до кінця свого життя не пережила знову того досвіду єдності з Христом. Людина, яка вiддала життя Богу, мала труднощi вірити в Нього? Чи можливе таке?

Автор книги “Свобода від релігії” Ден Баркер: “Вона визнала у своїх листах, що була лицемірною у власних публічних твердженнях”.

Втім, кардинали Католицької церкви вже заявили, що листи, викладені в книзі, не зашкодять її канонізації. Навпаки, тепер її добрі вчинки вражають навіть більше.

Автор книги “Життя серед святих” Отець Джеймс Мартін каже: “На відміну від інших святих, які переживають умиротворення та натхнення в результаті молитов, мати Тереза не мала від чого підживлюватись, роблячи всю свою чудову роботу”.

Отець Браян переконаний, що рано чи пізно мати Тереза буде офіційно визнана святою. І вона стане охоронницею тих, про кого забули всі інші:

“Вона писала, що коли я стану святою, то стану святою темряви. Буду світити з небес для тих, хто перебуває в темряві на землі. Вона казала, що найбільша бідність це – бути небажаним, нелюбим та занедбаним. І ця бідність стосується всіх економічних верств. Вона стане святою для відторгнутих та тих, кого не люблять”.

XS
SM
MD
LG